Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség vírust van a gépemen....

Segítség vírust van a gépemen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
tegnap este amikor gépzetem addig jó volt utána a nővérem gépezet nem tudom meddig.Ma mikor bekapcsoltam a gépet,azt vettem észre mint ha lassú lenne.és ha mozgattam az egeret akkor akadozott a mozgása.2.dolog ami feltűnt. hogy az asztalon megjelentek új ikonok 1nek olyan h@lye neve volt szám és betű akkor kezdtem azt gondolni,hogy vírus utána jelzet a comodo intenret security,a defense riasztot valamilyen .exe részben korlátozva lett,és sandobxa helyezve...Utána nem akadozotott a gépem.igy már biztos voltam,hogy vírus és beütötem a googlébe és a WOT is vírust mutatot itt egy kép rajta van a vírus neve: [link] hogy tudnám eltávolítani?

2012. okt. 14. 10:57
 1/8 A kérdező kommentje:
meg amúgy mit csinált volna a vírus ha comodo nem reagál?
2012. okt. 14. 10:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Töltsd le a Malwarebytes Anti-Malware nevű programot és futtass le egy teljes vizsgálatot!Nekem ez van fent és az Avast!.És sosincs semmi gondom, mert ezek mindent megtalálnak!
2012. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
letöltöttem most futtatom,de nincs nagy gáz a comodo defense-je már reagált, így már a vírus nem tud kárt okozni,csak még el kell távolítani.az avastot és soha az életbe se tenném fel akkor se ha az lenne az utolsó vírusirtó majdnem tönkre tette a gépemet,meg az nálam gyakran át engedett dolgokat a gépemen,hiába volt neki anyi védelme.de majd szolok ha végzet a malwarebites.
2012. okt. 14. 11:19
 4/8 belapus ***** válasza:

A WOT csak az adott oldalakat jelezte ( felhasználói visszajelzések alapján ) veszélyesnek.A harmadik találat zöldet kapott. Ettől függetlenül lehet kártevő.

Az alábbi cikkben is arról írnak, hogy egy "féreg" átírja a verclsid.exe fájlt.


[link]

2012. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak valami nem stimel amit leirtok róla el tudom érni a vírusirtók bizonásgi vég oldalait,megnéztem többet...ezt,hogy magyarázod biztos,hogy az a féreg?
2012. okt. 14. 12:06
 6/8 belapus ***** válasza:

Esetleg nézesd meg itt is:


[link]

2012. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
amibe te linkeltél oda volt írva,hogy elrejtőzik,elmentem a géptől és amire vissza jöttem növérem ült elötte monta kitöröte azt a fájlt de szerintem za nem volt vírus mert abszolult nem jelzet ár a comodo meg a kémprogram eltávlítom...csináltam/csinálok pár programmal ellenörzést majd leirom az eredményeket.
2012. okt. 14. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
kaspersky
2012. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!