Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan ismertethetem fel,...

Hogyan ismertethetem fel, esetleg cserélhetem a hálókártyát?

Figyelt kérdés
Az éjjel iszonyat vihar volt, a modem kifüstölt,uj lett berakva majd internet regisztrálása közben észrevettük hogy el sem lehet indítani a folyamatot mert nem lehet kapcsolódni,( win7 651es kapcsolódási hiba) az illetékes személy aki kinn volt azt mondta valószínü megadta magát a hálókártya.Érdekelne hogy tudom e tesztelni itthon hogy igaza volt -e vagy sem, és ha igaza volt mi a következő teednő? hogy cseréljem ki a hálókártyát?

2012. okt. 2. 17:09
 1/4 Karesz6969 ***** válasza:

Esélyes ha elszállt a modemed a hálókari is kapott a jóból:-)

Először is tudni kell, hogy integrált hálókártyád van vagy PCI slottos ami egy külön kártya a gépedbe helyezve.


Ha az utóbbi, néhány ezer forintos kiadás de megoldható a csere. Ha alaplapi integrált akkor már gázosabb mert vagy alaplapcsere vagy egy LAN bővítő kell bele de az nem biztos hogy beválik mert a kezelő chipek is sérülhettek a villám miatt.

Még jó, hogy a tápod nem sérült, nekem azt ütötte ki kétszer a villámlás azóta már nem tudja:-)


A jövőben ha ezeket a macerákat el akarod kerülni vegyél egy biztonsági dugaljsort (túlfeszvédelemmel ellátott dugaljsor)aminél ez nem fordulhat elő, legalább is jóval kevesebb esély van rá. Nekem bevált.

2012. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Karesz6969 ***** válasza:
Az lemaradt, hogy onnan ismered fel a hálókártyát, hogy az a kártya az amibe a modemből jövő UTP kábele van csatlakoztatva. Ha ez egy különálló kártya akkor nem integrált, ha az alaplapból "kilógó" csatin van akkor integrált és akkor van az amit előzőleg leírtam (akkor van a szívás)
2012. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszikoszi.azt tudom hogy hardveresen hogy kell megnezni,az erdekelne hogy benn a rendszerben lehet-e futtatni valami programot ami megvizsgalja h rendesen mukodik-e a halokartya.meg egy kerdes,ha az utp bemenetnel nem vilagit a led akkor nem is tudja h bevan-e dugva,szoval nem mukodik?
2012. okt. 3. 11:13
 4/4 Karesz6969 ***** válasza:

Az adatforgalom indikálására szolgál az a LED, ha nem világít amikor bedugod az UTP kábelt, valószínű az a port nem látja a modemed...ez lehet kábel vagy csatlakozó hiba is. Próbáld meg egy másik UTP kábellel. Talán még megoldás lehetne ha hálókati drivert (vagy az alaplapi) leszednéd és újra feltennéd. DE...még mielőtt ezzel eltökölnél a következőt feltétlen nézd meg.

Miután a kérdésedben Win7 651 hibát írtál ezt tipikusan a hálozati beállításoknál keresendő. Itt az adapterbeállítások módosítása menüt nyisd meg, majd jobb klikk az aktív hálózati vezérlőre és a tulajdonságokat válaszd.

A megnyíló ablakban pedig vegyed ki a pipát a TCP/IPv6 elől.

Leokézod, újraindítod..és láss csodát ha ez volt, ha nem akkor a fenti dolgok egyike lehet bár sanszos, hogy ezzel megoldottad.

2012. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!