Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A BIOS Jelszavát hogyan...

A BIOS Jelszavát hogyan tudnám a jelszó tudta nélkül törölni?

Figyelt kérdés
A probléma hogy egy iskolai gépen a BIOS le van jelszavazva, de senki nem tudja a jelszót. Na most azt felkéne oldani, erre van valamilyen mód?

2012. szept. 4. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
max olyat csinálhatsz hogy áramtalanítod, majd leveszed a gép oldalát és kikapod belőle az elemet, elméletileg az alaphelyzetbe állítja a biost. még sose csináltam ilyet, de sok helyen olvastam, meg az elemet 5-10 percig nem is szabad visszatenni vagy ilyesmi.
2012. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen ezt ismerem ezt is akarom csinálni majd, csak ugye az XP is le van jelszavazva, (rendszergazda) na most ahoz már megvan a megoldás, (Csökkentett módban be lehet lépni, és beállítani hogy ne legyen jelszó), meg vannak olyan cuccok amit ha kiírsz és arról bootolsz (ezt nem értem, bootolni nem lehet mert a BIOS jelszavas! De még videó is volt) na most valami hasonlót gondoltam a BIOS-ra is.

Na most ha nincs más akkor az elemes megoldás jön.

2012. szept. 4. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:
win7nél mi azt csináltuk hogy telepítőlemez be, javitási funkció, és cmd segitségével 2 fájt kicseréltünk(a neveit) a vinyón, az egyik a beragadó billentyűs exe volt, másik a cmd, így ha 5ször megnyomtuk a shiftet jelszó kérésénél, kijött a cmd, és ott lehetett használni a cmd-s jelszóváltoztatót, anélkül hogy kérne admin jelszót
2012. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja hát igen nálunk is van suliba jelszó a bioson, de bootolni engedett :/
2012. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az elemes trükk nem válik be, megkeresed a CMOS jumpert( egy három tűs csati, két tűt foglal) átteszed a másik szélére, bekapcsológomb megnyom---nem történik semmi, visszateszed a helyére a jumpert, és ha jól csináltál mindent akkor alaphelyzetbe van a BIOS. Az alaplapi elem környékén van a jumper.


A Windowsban a fiók jelszavát csak a jelszóval tudod törölni. Linux live cd elindít, és szépen kimásolod a számodra fontos adatokat és reinstall windows. Petya

2012. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

linuxos is jó megoldás, bár nekem sikerült a win7es trükk, azért irtam azt. xp alatt meg nem próbáltam ilyeneket

a jumpereset meg megjegyzem :D +

2012. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyenlőre elég hogy a XP jelszavát feloldom holnap, aztán majd ha kell akkor a jumpereset megcsinálom.

De most az Elemes, vagy a jumperes jobb?

2012. szept. 4. 17:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos benne, hogy melyik a CMOS jumper, csináld az elemes megoldást. Bár a tűk mellé szokták írni. Az elemes annyiban gáz,hogy valószínűleg nem tudod kiszedni ujjal, ki kell pattintani. Egy elcsúszott mozdulat és repül is az alaplapba a csavarhúzó, bicska, körömreszelő stb.
2012. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A saját gépemen tudom hol a Jumper, az is az elem melett van.

Annyit hozzá teszek hogy az iskolában, nagyon régi, "fekvő" vagyis olyan gépek amit lefektetsz az asztalra, és arra rá a monitor :D

Na most gondolom annak teljesen más elrendezése van.

2012. szept. 4. 17:49
 10/11 anonim ***** válasza:
nem más
2012. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!