Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tudtátok hogy Microsoft...

Tudtátok hogy Microsoft Security Essentials ból gyártotak egy hamis vírusirtót hogy megfertőz gépet?

Figyelt kérdés

[link]


hihetelten,heckelök gyártottak több nylevű hamis mse vírusirtót egy kezdő felhasználot simán becsapják döbenet ugy csinálja hogy riaszt hogy vírus van és ki irja hogy melyik vírusirtok tudják ki irni azt a nem létező vírust,persze a hamis vírusirtokról irják azt.hogy a ki tudják irtani: igy csinálja [link]


én erre nem számitotam amugy annak a hamis mse a neve

Microsoft Security Essentials Alert nagyon is hasonlit az mse a vírusirtóra



eddig valamelyikötöket becsaptak? ezzel a hamis irtóval?


(elnézést a helyes írási hibákért)



2012. aug. 1. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erről nem is hallottam, de már voltam szemtanúja hamis vírusírtónak. Nem tudom már mi a neve, de azt mutatta mindkét vincseszterem vírusos, és ha rányomtam a "Clean!" gombra, (8 éves fejjel..) akkor szépen azt írta: "Scanning your system" Mire végzett kikapcsolt a gép, azóta nem láttam windowsal futni.

Sokat nem válaszoltam a kérdésre, de ezekkel vigyázni kell. Főleg mivel blokkolják az aktív hatékony vírus írtódat.

2012. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát igen,vigyázni kell hogy mit töltesz le és hol,én miellöt letöltök egy progit keresek neten róla hozzá szolásokat informálodok róla , szoftverbázisonn,vagy a dowlod chipen töltöm le,ott tudom hogy biztonságos.de egy hamis mse vírusirtó.Bocsi hogy ezt kérdezem,de hogy került az a hamis irtó a gépre,te töltötted le? [link]


de ez veszélyt is jelent sokak számára,ha egy rossz helröl letöltik ezt azt hiszik hogy microsoft vírusirtója és bizhtatok abba a vírusirtóba amit javasolj egy kezdöt simán becsapnak

2012. aug. 1. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam mondani, hogy mindig mindent a hivatalos oldalról töltsön mindenki.
2012. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem csöppet sem hasonlít a valódi MSE-re, de egy laikus, aki még nem látta az igazit, könnyen bedőlhet.
2012. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát igen azért mondtam hogy egy kezdöt simán át vágnak
2012. aug. 1. 21:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, én már ezer éve hallottam ilyenekről, sőt közelebbről is megismerkedtem egy ilyennel, de csak virtuális gépen. Mondjuk amivel én ismerkedtem az olyan volt, hogy kiköpött MSE riasztási ablakot dobott be és ezen keresztül ajánlott más hamis vírusirtót. Könnyen felismerhetőek ezek a szarok: nincs márkájuk. Egyfolytában ilyen a nevük, hogy cleaner, remover, antivirus, suite, antispyware, 2010, 2011. De ezek igazi márkák: avast!, ESET, Microsoft, Norton, Kaspersky hadd ne soroljam az összeset...
2012. aug. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát igen rengeteg márkájú vírusirtó van,de még ingyenesből is sok van,,de egy hamis mse,az is rossz mert az egy igazi vírusirtonak a hamisitványa,de szerencséren em végeztek tul jó munkát a hamasitok:)
2012. aug. 2. 10:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap olvastam ezen az oldalon, hogy valaki a hamis MSE-vel hazavágta a gépét. El se indul neki.

Akinek nem valódi a Windows a gépén, az nem tud valódi MSE-t telepíteni, végül megtalálja ezt a hamisat.

Csak újratelepítéssel lehet megszabadulni ezektől a hamis vírusirtóktól.

2012. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
elég roszak ezek a programok.nehen lehet eltávlitani ahogy olvastam,meg hasolnitanak igazi vírusirtokra igaz egy haladot nem csapnak át de egy kezdöt igen majd az adatbázis friissitésel letöltjük a vírusokat és anyi a gépnek szinte max a csökentet mód menti a gépet és pár müvelet a hamis vírusirtó eltválitásához,vagy ujra rakni a wondowst eértjó ha hirem vírusirtókat használsz és hogy a fő oldaláról töltöd le
2012. aug. 2. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!