Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vajon így minden legális marad?

Vajon így minden legális marad?

Figyelt kérdés

Amikor vettem a laptopot kaptam eredeti Win7 telepítőt hozzá. A gépem HDD-je 320GB. Jelenleg van 2 partíció (C; D). C-n van a windows és minden program ingyenes 1 kivétellel.


Itt a lényeg:

Ha készítek 3 partíciót ahol az egyik csupán 15GB lenne és arra is feltenném a Win7-et ahogyan van a C:\ meghajtón is és arra kizárólag csak a Photoshop CS6 trial verziót telepítem.


Majd mindig amikor lejár a 30 nap, akkor újrarakom a 15GB-os partíciót Win7-tel, majd rá újból a PS CS6-ot, akkor így még minden legális marad?


Köszi a válaszokat!


2012. júl. 2. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tudom mire gondolsz. De nem fogod tudni kijátszani a trialt!
2012. júl. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A Win7-et egy időben csak egy gépen, egyszer lehet feltelepíteni. Ezek után a PS mindegy, hogy legális-e, nemde? :)
2012. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A Trial 30 napig használható legálisan. Onnantól, hogy ezt _bármilyen_ trükkel megpróbálod megnyújtani, megszeged a felhasználási szerződést.
2012. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tudtommal az OEM windows esetében is annyi a követelmény, hogy egyszerre egy példány futhat, tehát _elvileg_ ugyanarra a gépre, ugyanazzal a kóddal telepítheted két példányban, futni úgyis csak egy fog egyszerre.


Ellenben ahogy az előttem szóló írta: ha a photoshop 30 napos trialját bármilyen módszerrel kijátszod, az már kapásból nem legális, tehát onnantól mindegy mi van a windows-zal.

Mellesleg: cégeknél is viszonylag ritkán tart a BSA vizsgálatot, magánszemélyeknél meg kb. soha.

Ha nagyon izgulsz a licenszek miatt, akkor windows helyett használj Linuxot, Photoshop helyett meg Gimpet. :)

2012. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vagy telepítsd az egészet egy TrueCrypttel titkosított partícióra...
2012. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem leszokták ellenőrizni a gépemet a cégnél.

Reklámgrafikus vagyok, nem rég végeztem a művészeti egyetemen és 2 éve dolgozom ott. Eddig mindig azt mondtam GIMP-el csináltam, de ez így egyre nehezebb. :)


Nem baj hogy megszegem a szabályt erre úgysem jönnek rá...

Linuxon nem menne a PS? Vagy ha vennék egy eredeti XP-t?

Nem tudok most kifizetni 250.000 ft-ot. De XP-t azt még megvenném erre a célra, nekem jobban megérné.

2012. júl. 2. 08:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Na hallod, ha céges gépen akarnál így trükközni, és erre - mint munkáltatód - rájönnék, olyan fegyelmit kapnál, hogy térden állva könyörögnél, hogy megmaradjon az állásod.
2012. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Dehogy is... kaptam egy laptopot a cégtől ami örökre az enyém marad, a céghez és haza ide-oda hordozgatom. Néha külsős ellenőrök megszokták nézni, ha éppen bent vagyok.


Ha minden eredeti rajta, akkor senkinek semmi köze hogy hány operációs rendszer van a gépen és hány partíció... Mégis hogy bizonyítanák be, hogy én mindig újratelepítve használom a PS-ot... Szerintem nem az FBI fog kijönni mikroszkópokkal :D

Linuxon megy a PhotoShop?

2012. júl. 2. 09:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért ez nem teljesen így van.


Ha az illegális szoftvert magáncélra használod, az egy dolog. De onnantól, hogy anyagi haszonszerzésre használod (tehát pl. dolgozol vele, amiért fizetést kapsz) már nagyon megütheted a bokádat te is és a munkáltatód is. Ha egy esetleges ellenőrzésnél elkapnak, simán milliós nagyságrendű bírságot kaphat a cég - és azt nem fogják neked megköszönni.

2012. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Besz@rok....

Nem lesz bírság sem!

Kit érdekel ha minden legális????????

Ingyenes linuxot (de windows-t is) ha kell azzal játszom hogy egy hétig éjjel-nappal fel-le telepítem. Senkinek semmi köze hozzá. Honnan tudnák meg, hogy már tizedjére használom próbaverzióban?

Nem fogja a szoftver-rendőrség elvinni a vincseszterem. Nem fognak űrhajós ruhás ellenőrök jönni mint a kaptárban...


A lényeg hogy megy linux-on legális trial verzióban a PS?

Vagy csak XP alatt?

2012. júl. 2. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!