Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Le lehet tiltani valahogy...

Le lehet tiltani valahogy azokat akik egy másik gépről akarnak csatlakozni a netemhez?

Figyelt kérdés

És ha igen, hogyan? (Van tűzfalam, szóval azt ne írjátok.) Én véglegesen szeretném száműzni, ha lehet. :) Vagy a netet le lehet kódolni? És ha igen hogy? És akkor utána már nem tudnak felcsatlakozni?

Előre is köszi a válaszokat.



2012. jún. 14. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A wifit le lehet kódolni, a routerekben KELL lennie ilyen opciónak.

Illetve szokott lenni MAC cím szűrési lehetőség is, így tiltható a gépeknek a hozzáférés.

2012. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál. :)

Ok, de nekem nem wifim van, hanem modemes net. Router? Megnéztem mit jelent, de nem lettem okosabb. :) Az az én gépemben is van? :D És ha igen, hol lehet ezt beállítani? :)

2012. jún. 14. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor másképpen.


A szolgáltató adott neked egy modemet. Ez oké.

Hány "kimenet" van rajta, amire gépet lehet csatlakoztatni?


Ha csak 1 akkor az tényleg egy mezei modem, ha nem osztod meg egy routerrel, akkor NEM tud más rácsatlakozni a "netedre".


Ha több, akkor abban már van egy router is.

Ha van wifi benne, akkor azt kéne lejelszavazni, ha nincs, akkor max kábelen tudnak rácsatlakozni, azt meg csak észreveszed, ha valaki odamegy és bedug még egy kábelt.

2012. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem biztos hogy nincs benne wifi, és persze, ez egyértelmű, de attól még ezt írta ki nem egyszer a vírusirtó és a tűzfal is.
2012. jún. 14. 18:55
 5/5 anonim válasza:
Te valami hülye gyermek lehetsz.
2015. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!