Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a router tűzfala ki van...

Ha a router tűzfala ki van kapcsolva, az milyen következménnyel járhat?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem új albérletbe, ahol Digis net van, routerral megosztva. (Ezen a gépen korábban is sok wifi kapcsolat volt, mindig gond nélkül.)


A gond ott jelentkezett, hogy msn-en nem kaptam meg minden üzenetet amit nekem írtak. Nem írt ki hibaüzenetet, meg semmit, egyszerűen nem jött át. Kutakodtam a neten, és azt írták, portot kell nyitni az msn-nek. Nos én ezt megtettem egy leírás alapján, de továbbra is fennállt a probléma.


Tovább kutakodtam, és a router tűzfala is gyanúba keveredett. Most tettem egy próbát, kikapcsoltam. Működni látszik.


Mi lehetett a gond? Nagy probléma a kikapcsolt tűzfal a routeren (gondolom attól még ugyanúgy le van védve a wifi hálózat jelszóval), vagy nem lenne túl bajos így hagyni?


Esetleg a tűzfal beállításai között mit kéne keresnem, hogy a kecske is jóllakjon, de a káposzta is megmaradjon (értsd menjen rendesen az msn, de ne kelljen teljesen kikapcsolni a router tűzfalát)?


Egyébként Asus routerről van szó.


2012. jún. 7. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj firmware-t frissíteni.
2012. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
A portot nem csak megnyitni kell, de forwardolni is a megfelelő gépnek. A tűzfal kikapcsolásával eggyel több esélyt kapnak az illetéktelen behatolók, én nem tenném.
2012. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gépen van egy rendes tűzfal, akkor annyira nagy gond nem lesz belőle.

(Részletezésbe most nem mennék bele, mert nem lényeges. :) )

2012. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
A router tűzfala egy plusz védelem -ugye a gépen alapból fenn van és be van állítva, ami kell. A routeré nálam sincs bekapcsolva, csak a gép védelme műxik. (mondjuk az is igaz, hogy a routerem csak azért van, hogy ha az öcsém eljön, akkor a telefonjának bekapcsoljam rajta a wifit. Egyébként nem is használnám)
2012. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!