Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha routerrel megosztom a...

Ha routerrel megosztom a netet 2 gép között lesz köze egymáshoz a 2 gépnek?

Figyelt kérdés
Elég hülyén fogalmaztam, konkrétan arról lenne szó, hogy van 2 gépem, az internet routerrel megosztva és az egyik gépen teljesen legélis programok vannak (ezen a gépen online bankolok stb) a másik gépre filmeket töltök le stb. Azért is van két gép hogy pl az online bankfiókomat ne tudják feltörni ha jön valami nem kívánatos kártevő a torrentel. Arra lennék kíváncsi hogy így is fel tudják-e törni a bankfiókomat vagy bármit amit a "legális gépen" használok, tehát jöhet-e a legális gépre avagy a routerre (ilyenről is hallottam már) kártékony szoftver? Vagy mivel 1 ip címet használok amit a szolgáltató megadott, nem tudják-e lenyomozni a bankos adatokat? Ui: most ne azt vitassuk hogy ezért van 2 gépem mert ennek más oka is van. A Hálózatfelderítés és a fájl- és nyomtató megosztás mind 2 gépen ki van kapcsolva.

2012. máj. 12. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy jó hackernek nincs akadály, de a roter elég ahhoz (ha nincs nyitva port) hogy ne tudjon belépni rá.

Nem egy IP címet használsz!

2012. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, kicsit sok minden van itt, de először is elsőnek üzenem, hogy DE, kifelé 1 IP-nek látszik. Itt a kérdező "lenyomozás" alatt nem tudom pontosan mit ért, de a szolgáltatót meg tudja mondani, hogy miket látogatsz, például banki és torrent oldalakat, stb... De ehhez normális esetben csak nagyon kevesen férnek hozzá.


A 2 gépnek a hálózaton lesz köze egymáshoz, mivel a router egy belső hálózatot hoz létre. A gépek tudnak kommunikálni.


Igazából emiatt ami itt van nem annyira fontos 2 gép. Elég akár 1-2 gyanúsabb dolgot egy virtuális gépben futtatni és kész.


Viszont fent állhat egy olyan lehetőség, hogy a 2 gép között ugye szó van ilyen-olyan megosztásokról. HA az egyik fertőződik valamilyen okosabb vírussal/trójaival, akkor nem kizárt, hogy az megosztásokat vagy azok valamilyen biztonsági hibáját kihasználja meg tudja fertőzni a másik gépet.

Szóval egy-egy vírusirtó is mindenképpen ajánlott mind a 2 gépre.

2012. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm a válaszokat.

Az "1 ip címet használok" mondattal igen arra céloztam,hogy kifelé 1 ip címet használ a router.

A lenyomozás alatt azt értem, hogy ugyebár amikor seedelek akkor látszódik az ip-címem és ez alapján ki és befelé jövő "csomagokat" nem-e tudják megnézni (pl: bankszámlaszám).

Mind 2 gépen van vírusírtó bár ugyanaz fut mind a kettőn, lehet,hogy az egyikre másfajta vírusírtót kéne rakni mivel nincs tökételes vírusírtó.

Esetleg nem lehet kikapcsolni valahogy a 2 gép között a megosztásokat? vagy hogy a két gép egyáltalán ne lássa egymást a router által létrehozott belső hálózaton.

2012. máj. 13. 13:27
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
ha nem azonos munkacsoportot állítasz be, akkor a 2 gép nem látja 1mást.
2012. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!