Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kémprogram van a gépemen,...

Kémprogram van a gépemen, ellopták az internetes sezmélyazonosságom, Steam profilom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valamiért tegnap egyik pillanatról a másikra elkezdett nagyon akadni a gépem,5 percekig volt befagyva,és egész nap ez ment...

Gondoltam,biztos valami program nagyban dolgozik(pl nod32 frissül,steam tölt le valamit...)..

De amikor ma hazaértem,elindítottam a gépem,ugyan úgy akadt,erre már nagyon ideges voltam,de amikor a Steam kiírta hogy be kell jelentkeznem(általában automatikusan bejelentkezik..),próbáltam az összes létező jelszavam,de semmi eredménye nem volt...

Rámentem az új jelszó kérésére,de ekkor fogadott a legnagyobb meglepetés.A több mint 1000 E-Mail-em egytől egyik eltűnt..

Gondolom átrakták a Steamemet másik e-mail-re,mert amikor e-mail alapján akarok jelszót kérni,kiírja,hogy hiba


A gépem még most is akad,szerintem a program még mindig dolgozik...

Hogy tudnám kideríteni,hogy hol van,és elpusztítani a vírust,vagy programot?

Mit tudok tenni Steam accountom érdkében?(Mert nem túl kellemes,hogy több mint 10000Ft-nyi játékot loptak el,ráadásul ott van az összes bankszámlaadat,lakcím minden..)


Valahogy le lehet nyomozni,hogy ki tette,és feljelentést tenni,vagy hasonló?


Köszönöm a válaszokat előre is...


2012. ápr. 4. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egy picit gondoljuk át a dolgot.

Tegyük fel én egy rosszindulatú ember vagyok és valóban elloptam az accountod. Ahhoz,hogy megváltoztassam a jelszavadat a Steam-men szükségem van az email hozzáférésedhez is. Ennek azért már picit kisebb a reális esélye, de előfordulhat.

Mit tennék ha ha meglenne minden adatod a steamen? Bevásárolnék. Minél hamarabb, mert ha észreveszed és értesíted a Steam-et akkor nem sokat érek az accont-oddal.

Tehát a kérdés: a Steam acc.-hoz rendlet bankkártyáról emeltek le pénzt? Ha igen, akkor maximál szopacs, ha nem, akkor csak te gépeltél el valamit.

2012. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem emeltek le róla pénzt,PayPal-es kártya,csak ha rendelni akarok valamit,akkor töltök rá pénzt,ellenben ott van minden adatom(lakcím,telefonszám,stb..),ami engem felettén zavar.Egyébként lefuttattam a küldött programot,de semmit nem talált.
2012. ápr. 5. 10:48
 13/17 anonim ***** válasza:
megérdemled mert nem gondoskodtál megfelelően a védelemről, a nod32+sypware terminator, windows defender együtt sem ér semmit nem hogy külön-külön. bebizonyosodni látszik amit mondtam mindig is: addig nem tanul senki a hibájából ameddig vagy el nem veszik 1 TB adat vagy el nem lopnak mindent. win reinstall, outpost, kaspersky és vedd fel a steamel a kapcsolatot.
2012. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Na,újrahúztam a gépet,és nyitottam jegyet Steam Supporton.


Ez volt kb 12 órája.Mikorra várható válasz a Steam-től?

2012. ápr. 9. 02:33
 15/17 anonim ***** válasza:
szerintem ez keylogger volt...:/
2012. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24 órán belül valószínűleg válaszolnak.
2012. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ma reggel visszakaptam a profilomat,minden jól alakul,amúgy több mint 4 nap volt mire válaszoltak :/
2012. ápr. 12. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!