Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kémprogram van a gépemen,...

Kémprogram van a gépemen, ellopták az internetes sezmélyazonosságom, Steam profilom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valamiért tegnap egyik pillanatról a másikra elkezdett nagyon akadni a gépem,5 percekig volt befagyva,és egész nap ez ment...

Gondoltam,biztos valami program nagyban dolgozik(pl nod32 frissül,steam tölt le valamit...)..

De amikor ma hazaértem,elindítottam a gépem,ugyan úgy akadt,erre már nagyon ideges voltam,de amikor a Steam kiírta hogy be kell jelentkeznem(általában automatikusan bejelentkezik..),próbáltam az összes létező jelszavam,de semmi eredménye nem volt...

Rámentem az új jelszó kérésére,de ekkor fogadott a legnagyobb meglepetés.A több mint 1000 E-Mail-em egytől egyik eltűnt..

Gondolom átrakták a Steamemet másik e-mail-re,mert amikor e-mail alapján akarok jelszót kérni,kiírja,hogy hiba


A gépem még most is akad,szerintem a program még mindig dolgozik...

Hogy tudnám kideríteni,hogy hol van,és elpusztítani a vírust,vagy programot?

Mit tudok tenni Steam accountom érdkében?(Mert nem túl kellemes,hogy több mint 10000Ft-nyi játékot loptak el,ráadásul ott van az összes bankszámlaadat,lakcím minden..)


Valahogy le lehet nyomozni,hogy ki tette,és feljelentést tenni,vagy hasonló?


Köszönöm a válaszokat előre is...


2012. ápr. 4. 19:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja,és amit kihagytam,a Nod32 nem érzékelte,se a Windows Defenser,Se a Spywire Terminator
2012. ápr. 4. 19:51
 2/17 anonim ***** válasza:
Javaslom hogy fordulj szakemberhez ingyenesen tanácsot adnak neked Tel:+36 (06) 1 327 4541
2012. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A szakember ez esetben mit takar? Informatikus?
2012. ápr. 4. 19:59
 4/17 mate0117 ***** válasza:

szerintem mindenképp windows újratelepítés legelőször is...

utána lehet telefonálgatni/ e-mailezni a steam-mel stb....

2012. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés:Mielőtt újrarakom az egészet,van 1-2 fontos dolog a gépen,amit jó lenne lementeni...

Ha rádugok a gépre egy külső HDD-t,és arra átrakom(a már jóval a promléma előtt meglévő)fájljaimat van rá esély,hogy valamilyen úton-módon rákerül a vírus/féreg/kémprogram vagy akármi is ez?

Csak mert nem szeretnék kockáztatni egy külső HDD-t,amit hétköznapokban is használ az ember,viszont kisebb pendrive-al meg kicsit lassú lenne átmenteni 50gb fájl-t...

2012. ápr. 4. 20:25
 6/17 mate0117 ***** válasza:
nagyon is sok esély van rá... :/
2012. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A szóban forgó videókat én vettem fel,100%,hogy a vírus nem bennük van,így is rámászhat akármilyen csatlakoztatott ezközhöz?
2012. ápr. 4. 21:35
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően van megírva a program, akkor meg tudja fertőzni a rákapcsolt meghajtókat is.


Valahogy le kéne blokkolni a cuccot, első körben egy tűzfal lehet segítene, hogy legalább kifelé ne szökjön semmilyen adat.

(Egy comodo tudja részletesen listázni, hogy mi hova kapcsolódik és tudja is blokkolni.)


De valóban egy reinstall lenne a legcélravezetőbb.

Esetleg ha nem akarsz még azzal szórakozni, de hamar akarsz intézkedni, akkor megoldás lehet egy linux live CD futtatása.


Azt nem fogja piszkálni a vírus és nem ír felül semmit a gépen.

Pár napig ideiglenesen ezen is el lehet lenni (meg ha megtetszik, tovább is).

Minél hamarabb át kéne írni a még meglévő jelszavaidat, illetve fel kellene venni a kapcsolatot a steam supporttal.

Ha dobozos lemezeid voltak, akkor nincs gond, ha elküldöd nekik a CD-kulcs bescannelt/fotózott képét, de ők leírják pontosan mit hogy kell, akkor "vissza tudják adni" az adott programot vagy talán az accot is.



Az első és legfontosabb, hogy BIZTONSÁGOS környezetet csinálj a gépeden.

2012. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja igen, a linux azért is lehet még jó választás, mert a videókat ha az alól másolod és ellenőrzöd, akkor minimális a kockázat.

Ugyan is a kémprogram nem indul el a linux bootolásakor -> magától nem fogja megfertőzni a rákapcsolt pendriveot vagy akármit -> ha a videó maga nincs valahogy fertőzve (ami nem valószínű), akkor nincs gond.

2012. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt futtasd le:

[link]

2012. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!