Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni egy állandóan újratelepülő kémprogramtól?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: -telepítettem a Panda Global Protection 2012-t, amely már az első futtatáskor kimutatta,

hogy kémprogram van a gépen, az Auslogics One Click-en, s törölte. Én is töröltem az AOC-t, majd bíztos forrásból újratelepítettem, de a Panda azóta is minden futtatáskor jelez, hogy kémprogram...

Tud valaki valamilyen megbízható módszert, hogyan tudok a kémprogitól megszabadulni?



2012. jan. 14. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Auslogic One Click re mért van szükséged milyen program ez?

nevéböl még semít nemtudni

ara nem gondoltál hogy "hivatalosan" is kémprogram?

2012. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az Auslogics BoostSpeed egy tisztító program, a következő műveleteket csinálja:

1.felkutatja a regiszterben és merevlemezen található nemkívánatos szemét fájlokat, és megszabadul tőlük, ezzel gyorsítva a gépet.

2.sokkal gyorsabban és jobban töredezettség-mentesít, mint a Windows töredezettség-mentesítője.

3.gyorsítsa a Net keresést és letöltéseket (Internet Optimizer)

4.optimalizálja, felszabadítja és töredezettség-mentesíti a RAM-ot.

5.törli az esetleges rosszindulatú "track"-eket.

6.felaprítja s törli az elmozdíthatatlan, fölösleges fájlokat. (File shredder).

7.ha már töröltél egy problémás fájlt, gondoskodik róla, hogy következőkor hasonló esetben ne legyenek problémáid a törléssel (Disk Wiper-az igazság az, hogy ezt funkcióját nem egészen értem, nem is használom :) ).

8.megkeresi a dokumentálatlan Windows frissítéseket, amelyek gyorsíthatják a gépet (Tweak Manager).

9. rendszerinformációkat ad a gépről.

Ja, az első három funkciót, ha akarod, egy klikkre automatikusan elvégzi.

Na, kb.ennyi. Amúgy jó kis progi, a gyártótól töltöttem le, s eddig meg voltam elégedve vele.

2012. jan. 15. 09:23
 3/8 A kérdező kommentje:
U.I. S nem hiszem, hogy maga a progi kémprogram lenne, hogy esetleg megfertőződött? Az lehet!
2012. jan. 15. 09:26
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Disk Wiper Azzal törlöd fizikálisan az üres / szabad területet, hogy ne lehessen újra előhozni.

Én az Advanced System Care -t használom erre a célra,

Amit írtál "9. rendszerinformációkat ad a gépről." azaz logol, kémkedik. Valószínüleg téves riasztás.

Ezen az oldalon tallózd ki a fájlt és leellenörzi neked számtalan vírusírtóval, mit észlelt.

[link]


Itt leírtam milyen vírusírtókkal ellenőriz (jópár):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__2..

Az előttem szóló "mi is az" kérdése inkább a riasztást kiváltó fájlról szólt, annak a nevéről!

Ezen az oldalon leellenőrizheted online a géped és esetleges vírus esetén törli is azt!(másikat addíg kapcsold le)

[link]

2012. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, s a tanácsot, leellenőrzöm.

Az Eset Online Scanner-t ismerem, gyakran használom is,

ez esetben azonban tökéletesen tisztának találta a gépet,

míg a Panda többszörös kémprogramot jelzett...

2012. jan. 15. 09:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretném tudni, mi a véleményetek (ha ismeritek) a Spybot Search & Distroy-ról? Valaki melegen ajánlotta, s érdekelne, hogy tényleg felderít és semlegesít minden kémprogit?
2012. jan. 15. 09:53
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

Amit ajánlottam (Advanced System Care)annak a Passzív védelmével megelőzi az ilyen programok települését.

Itt egy rövid (tényleg rövid) leírás:

[link]

[link]

A biztonsági rések keresőjével megkeresi a számítógép gyenge pontjait.

[link]


A program tartalmazza a malware frighter -t is

Malware és Spyver védelmet nyújt aktívan.

[link]


Ezeken kívül mindazt tudja amit az általad használt program, még többet is! Ingyenes verzióban egy-két funkció nem elérhető. A pro verzió -hoz csak kód kell! amenyiben szükséged van rá írok pm -et.

2012. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, tényleg jó a progi!

Az Auslogics-al amúgy meg voltam elégedve, de az igazság az, hogy mindig is egy kissé gyanús volt, soha nem voltam benne biztos, hogy éppen jót vagy rosszat csinál... Az ASC viszont kezdte egészen helyrepofozni a gépet, s ha még kódot is tudnál privibe küldeni, azt nagyon megköszönném... :)

2012. jan. 16. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!