Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen vírus fajták vannak?...

Milyen vírus fajták vannak? Mondanátok Párat? És melyik lehet akár végzetes is? Én csak Trójai fajtát (vagy mit) tudok. Nem igazán értek a gépekhez.

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:

végzetes? Nincs végzetes vírus, max ami rakétákat indít el.

Csoportosítani az szerint lehet őket, ahogy bejutnak a rendszeredbe, a feladata mindnek más.

2012. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

EXE-COM vírusok

BOOT-vírusok

MR-vírusok

New Exe vírusok

Multi platform vírusok

Önátíró (polimorf) vírusok (ez a vírus egyedi programrészletei alapján való azonosítást nehezíti meg)

Oligomorf vírusok

Metamorf vírusok

E-mail vírusok

zenefájl vírusok

2012. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm.:D

első ! ugy értettem hogy ami végleg tönkre vágja a gépet..:D

2012. febr. 25. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Laciii nem is egy fajtát hagyott ki. Például az AUTORUN. Virtuális gépen már találkoztam vele. Teljesen zárolta a rendszert, mindent eltüntetett, csak egy kék ablak volt középen és egy kódot kért (orosz nyelven). Újratelepítettem a virtuális gépet, mégegyszer letöltöttem a vírust, utána meg feltöltöttem a VIRUSTOTAL-ra. Gyerekek, elkeserítő volt a helyzet: 4 nagyon nem híres kisebb víruskereső észlelte, a nagyobbak (avast!, ESET, AVG, Panda, F-secure, G-Data, Norton stb...) nem észlelték kártevőnek. Tök mindegy milyen antivírus van a gépen, ha hülye a felhasználó, ugyanúgy megtörténik a baj. A kedves kérdezőnek pedig azt tanácsolom nézzen körül a biztonsagportal.hu-n, olvasson el egy-két cikket, egy-két vírus leírását, sokat tanulhatsz belőle! Na Csá!
2012. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ESET NOD Antivírus4 és 5,

ESET Smart Security4 és 5 is felismeri és bezárja a karanténba. Két éve egy másik gépről az INF/AUTORUN megfertőzte a pentdrive-t. Itthon USB-re tettem, azonnal felismerte, megtisztitotta a fájlt, a féreg a karanténba került. Ez KÉT ÉVE volt, azóta a Microsoft totálisan letiltotta az automatikus eszközfelismerést (Conficker és INF/AUTORUN miatt). Jól karbantartott és rendszeresen frissitett Windows még az USB portot se engedi használni fertőzött pentdrive-val.

Benne van az ESET-NOD adatbázisában: [link]

2012. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ja, valódi licenszes ESET-NOD, nem a tört.
2012. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek az alaptípusok, amiknek van rengeteg speciális fajtája.
2012. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A valódi kódos ESET-NOD naponta frissiti a vírusadatbázisát, most éppen a 6920-as az érvényes. Egyszóval nem úgy működik, hogy egyszer felteszed és soha többé nem tesz semmit. Csendben dolgozik a háttérben, csak akkor jelez, ha valami gond van.
2012. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!