Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek a géppel? Mi lehet...

Mit tegyek a géppel? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a érthetően és tömören felvázolni a helyzetet.

Kezdem azzal,hogy nem értek a számítástechnikához,se infóhoz, többnyire netezéshez használom a gépet.

Most a problémám az, hogy egy ideje semmit nem tudok beszkennelni, mert az írja ki,hogy nincs elég szabad lemezterület.De elvileg lennie kell.Amúgyis már jó pár dolgot kitöröltem.Ráadásul elég lassú is,és a vírusírtó azt írja ki,hogy frissítsem,de nem tudom.Attól félek vírusos.

Eset nod32 van rajta.Tavaly raktam rá, úgy, hogy felléptem az eset oldalára és onnan rendeltem,csekken átutaltam a pénzt, jó is volt. több mint egy évig.Egyszer csak bekapott vmi szemét vírust. Egy ismerős sráct elhívtam,aki ért a gépekhez.Annyit csinált,hogy mindent lementett, és újratelepítette.Viszont így a vírusírtóval azt csinálta,hogy feltörte,hogy ne kelljen évente frissíteni,mert azt mondta, az amúgy is átverés.Mondtam,jó csinálja,nekem a lényeg, hogy tudjam használni.Ennek már több hónapja.Az utóbbi pár hétben viszont egyre lassúbb,meg állandóan kijelzi,hogy töltsem le a biztonsági frissítéseket,én ezeket le is töltöttem,de nem mindegyiket tudta telepíteni.Most meg a vírusírtó is kijelz,hogy frissítsek a teljes verzióra, de nem tudok, hiába beírom a licencben kapott felhasználónevet, és jelszót. A srácnak meg hiába írtam,hogy jöjjön el nézze meg, még csak nem is válaszolt.Most mit csináljak.Hiba volt hagyni,hogy feltörje a kódját?És miért nem tudok szkennelni,ha egyszer van hely rajta, mégis azt írja ki hogy nincs? Megőrülök. :(((


2011. júl. 27. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, a TÖRT NOD nem véd semmit, mindenféle kinai vagy más (hamis) szerverekről frissiti magát. Ezeket pedig a gyártó (Sicontact Kft.) rendszeresen letiltja. Vagyis ha jól értettem, hónapok óta gyakorlatilag védtelen a géped. Mostanra tele van féreggel, trójaikkal, ezek pedig lelassítják. Megvan annak is az esélye, hogy tudtod nélkül szórja a világba a spamokat, mert zombi.

1. Lépés. Mentsd le a saját adataidat.

2. Lépés: Formázás, újratelepítés.

3. Töltsd le a NOD32 Antivírus 30 napos próbaverzióját.

[link]

4. Ha még érvényes az eredeti, vásárolt licenszkódod, akkor a 30 nap lejárta után próbáld azt beírni. Ha nem megy, vedd fel a Sicontacttal a kapcsolatot. Ha lejárt, akkor vedd meg újabb egy évre.

[link]

2011. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt azért érdemes lenne lefuttatni:

[link]

2011. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A srác elég rendesen átvert, remélem, még fizettél is neki érte...

A Nodot töröld le - ha egyáltalán le tudod, aztán futtasd a fenti online scannert. Nem lepődnék meg, ha maga a tört av lenne a vírus.

Ha az online scanner nem találja meg, innen:

[link]

Töltsd le, majd telepítsd az Avast FREE verzióját, és csinálj vele rendszertöltéskori vizsgálatot (számítógép átvizsgálása, rendszertöltéskori vizsgálat, ütemezés gombra katt, aztán restart) - nekem ez segített már párszor.

2011. júl. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Pfú.Hát én is erre gondoltam, mármint,hogy átvert. Pont ettől féltem.Akkor anno, amikor először letöltöttem az eset oldaláról, az úgy jó volt? NA de lenne még egy kérdésem.A próbaverziót egy gépre csak egyszer lehet letölteni.Ez nekem már egyszer megvolt.Akkor ha újratelepíteném,akkor megint le lehetne rá tölteni a 30naposat?VAgy egyből meg kellene vennem?JA és az nem baj, ha cd-t nem küldtek, csak e-mailben a felhasználónevet, és a jelszót?VAgy boltokban is lehet kapni av-t?
2011. júl. 28. 09:25
 5/18 A kérdező kommentje:

Amúgy szóltam a srácnak azt mondta,majd eljön,megnézi.

Ha mégsem jön akkor inkább azt csinálom amit mondtatok. De akkor mit csinálok,ha tényleg nem tudom letörölni,mert az av maga a vírus?

2011. júl. 28. 09:31
 6/18 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben átvert, sajnos, ne bízz meg benne többet. Próbáld ezt a tört licenszkódosat Csökkentett módban letörölni. (Újrainditás, F8-at nyomogasd, aztán fekete alapon fehér betűk. Válaszd a Csökkentett módot).

Futtasd le az ESET Online Scannert, Ccleaner és Avast.

Egyébként pedig NOD ügyben hívjad a Sicontact ügyfélszolgálatot, tudnak segíteni.

2011. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként 576 videójáték boltokban kapható a dobozos ESET Smart Security és a NOD32 Antivírus is. Ebben van telepítő CD és kód, azt kell elküldeni nekik, erre jön a licenszlevél a felhasználói névvel és a jelszóval.

30 napos próbaverzió lejárta után újságkóddal akármeddig használható.

2011. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kösz.de mi az az újságkód? :S
2011. júl. 29. 21:18
 9/18 A kérdező kommentje:
És az adatokat mire mentsem?cd-re vagy pendrive-ra?Mindegy? És hogy kell újratelepíteni? vagy ha sikerül letörölnöm nem muszály? Amúgy a karanténban van is 5-6 trójais dolog.Arra azt mondta,hogy nem baj,akkor dolgozik a vírusírtó? És még egy kérdés? Mi haszna van neki ebből,ha átvert? Mert pénzt nem kapott.
2011. júl. 29. 21:21
 10/18 A kérdező kommentje:
Hmm... azóta megnéztem,hogyan kell telepíteni,de nekem nincs XP-hez cd-m szóval ezt a részét inkább majd másra bízom.De azért köszi az eddigi infokat is. Annyit akakrtam még mondani, hogy olvastam a partició megosztását is .Nah, a legutóbb a srác ezt nekem megcsinálta,azóta is a másik meghajtón van minden, nem a C:meghajtón.akkor lényegében azt kell lementenem ugye? És megpróbálom letörölni vírusos av-t, és újratelepíttetem?ugye? És akkor mehet a 30-napos eset próbaverzió?JÓl értettem?
2011. júl. 29. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!