Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha töltőre teszem a laptopom,...

Ha töltőre teszem a laptopom, akkor kivegyem belőle az akkumulátort?

Figyelt kérdés

sziasztok!

dell vostro 1015 gépem van

eddig nem szoktam kivenni belőle az aksit, de úgy hallottam h azt csak akk kell beletenni, ha nem töltőn van...

akinek ilyen gépe van h szokta használni?

előre is köszönöm!


2011. márc. 27. 23:16
1 2
 1/17 Tom Benko ***** válasza:
Miután a töltő az akkumulátort tölti, ha kiveszed, vajon hogyan fog ez menni?
2011. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
megy így is...mint látható
2011. márc. 27. 23:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem kell akksi, akkor vedd ki nyugodtan. Csak arra figyelj, hogy néha azért nem árt tölteni, különben használhatatlan lesz egy idő után.
2011. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszi

szal akk használhatom úgy is h nincs benne és áramról megy a gép...:)

persze, használom néha az aksit is...suliban...stb

azért tettem csak fel a kérdést, mert néha elfelejtem kihúzni a töltőt éjjel (úgy h bent az aksi is) és az elvileg nem jó neki

2011. márc. 27. 23:40
 5/17 anonim ***** válasza:

És ha elmegy az áram?????

Akkor mint a sok barom rosszabb esetben vehet új winyót akár.

2011. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hagyd benne,így állandóan készenlétben van,ha szükség van rá.Az én laptopom 3 éves,soha nem vettem ki belőle,pedig többnyire hálózatról megy.

.....és hát igen,ha netán áramszünet van,csak abból veszem észre,hogy nincs netem.A szünetmentes táp asztali géphez kemény pénz,így meg ingyen van.

Ja és az akku elhasználódása 7 % /Everest-tel néztem/,bír vagy 2-2.5 órát,kétlem,hogy 3 év után jobb lenne kiveszem-beteszem kínlódással.

2011. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

áramot még áramszünetben is tudok neki egy ideig biztosítani, legalábbis itthon!

köszönöm szépen, akk bent hagyom mindig ezentúl is!

csak nem tudtam h melyik jobb a gépnek! :)

2011. márc. 28. 11:34
 8/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Na akkor kifejtem bővebben a dolgokat!

Az akksi 1000 töltést bír, hiába jó még az akksi akkor is a chipje ennyit enged és utána letilt.

A lithium-ion aksikat feltöltve kell tárolni és hónaponként fel kell tölteni, idővel úgyis elfelejted és félév után jut majd eszedbe de akkor már a cellák roncsolódnak bizonyos mértékben, a toplapod 5 évnél tovább úgysem fogod használni utána meg már kit érdekel hogy mi van az aksijával. Vágod?

2011. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vedd ki..... Nekem a laptop akksim azert nem bir ki mar 10 percet sem, mert sosem vettem ki, hanem mindig csak tapon akkisval bent ment a laptop. Elfelejtkeztem rola, hogy mekkora baromsag, de mar mindegy volt. Egy a lenyeg, ha teheted huzd ki.
2011. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tom Benko ***** válasza:
Mármint az akksit sosem töltötted? Akkor ne csodálkozz, hogy csak 10 percet bír, vagy annyit sem...
2011. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!