Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Ransomware Yzaq vírus...

A Ransomware Yzaq vírus hekkerének mit érezhet most hogy mindent visszaszereztem tőle?

Figyelt kérdés

Ez kérdést tettem ki mikkor feltörtek November 6-án https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..


Fájlok ki vannak mentve 2 db külső HDD-re, szerintetek kellene még egyre?


Palypal elég hamar sikerült vissza szereznem, email telefonszámot jelszót váltóztattak az Oroszok erre:

[link]


Facebook-ot is át írták de ott hotmail-es email címre, mindig videókat töltöttek fel zenével.

Anyámnak csak törölni tudtuk a csaló fióknál és kellet személyigazolvány és ezt írták vissza:

Hi,


Thanks for letting us know about the profile you reported for pretending to be someone they're not.


We removed the profile since it goes against the Facebook Community Standards. We let them know that the profile has been removed, but not that you reported it.


For more information about our policies, please read the Facebook Community Standards:


Nekem a régi gépem miatt vissza tudtam hozni a fiókomat és ott is kellet személyi.


Itt a Novemberi 6 cikk:

[link]


Annyira örültem hogy mindent vissza szereztem tőlük de az arcukra kíváncsi lettem volna.


Szerintetek próbáltak a Facebook keresőjébe be írni a nevünket hogy mi lett a fiókkal?

Vagy ilyenkor mit csinálnak?



aug. 10. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fognak ettől a falnak rohanni. Veszítettek 1 fizető "ügyfelet", na bumm! Van még birka...

Valószínűleg az egész folyamat automatikus. Csak akkor kapnak valódi értesítést, ha fizetni akarsz. a titkosított adatokért.


Amúgy meg nem tudom, hogy korábban te tettél-e fel egy kísértetiesen hasonló kérdést, ezért megint leírom:

Az olyan felhasználók, mint te veszélyesek. Ugye nem értesz eléggé hozzá, tehát nem tudod eldönteni, hogy a letöltött file most éppen egy EXE kell legyen, vagy ZIP, vagy kép, stb. A legtöbb EXE, meg letöltött kép amúgy biztonságos, még az oroszok által tört játékok is, de ha pl. egy film letöltésekor AVI helyett EXE jön le, pl. ilyen "downloader" EXE, akkor már csak meg kéne szólaljon a risztócsengő, nem? De ugye itt jön a képbe, hogy annyira meg sajnos értesz hozzá, hogy az ilyen gyanús letöltéseket be mered indítani, mert ugye a downloader EXE majd szépen letölti majd nekünk a filmet, ugye???


Az ilyen esetekből tanulj szépen. Vagy fejleszd az informatika tudásodat, vagy pedig maradj a YouTube és hasonló oldalaknál filmnézéshez, és a jogtiszta játékoknál, mert hiába lesz az a játék ingyen, ha nem lesz, mert háromszor annyit kell kifizetned az adataidért...

Az pedig erősen ajánlott, hogy ezek után állíts be többfaktoros hitelesítést, és privát böngésző munkamenetben lépj be a fiókjaidba.

aug. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz most nekik. Fú, borzasztó!

Már öngyilkosságon is gondolkodik az egyik.

aug. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!