Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Proton VPN tud adatokat lopni? 👇

Proton VPN tud adatokat lopni? 👇

Figyelt kérdés

Elutaztam pár hétre külföldre és elég sokat játszok de ebben az Országban az xbox ultimate gamepass nem támogatott. Leszedtem a Proton VPN t mert olvastam hogy van ingyenes korlátlan használata. Be is kapcsoltam és így működik a gamepass. Illetve bekapcsoltam a kill switch funkciót is. A kérdésem, hogy így nagyobb eselye van az adataim lopasanak ? Gondolok itt jelszavakra esetleg billentyuleutesek naplozasara harmadik fél által vagy kiszivargas stb. Bocsanat eddig soha nem hasznaltam vpn t es nem tudom mi fán terem csak talaltam egy videot hogy igy mukodhet a gamepass. Illetve macos t használok igy a clouding game funkcioval szomtam jatszani.


Válaszokat előre is köszönöm.



jún. 28. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyenekre nem képes egy VPN, illetve a proton nagyon megbízható cég.
jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod végpontok közötti titkosítást használ, ők sem látják az átmenő adatokat.
jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
jún. 28. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem, pont hogy biztonságosabb lesz a kapcsolatod. A Proton egy elég megbízható cég. Ha sokat tervezed használni, akkor viszont a felhasználói élmény miatt jobban járnál egy fizetös VPN-el. (Én pl NordVPN használok)
jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz az ingyenes proton sem, és ha akar, erre is elő tud fizetni.
jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Technikailag bármelyik VPN szolgáltató tud, ezért nem mindegy melyiket válasszuk. Azok az ingyenes VPN-ek, melyek mögött nem áll üzleti modell, ott sajnos az adatlopás.

A ProtonVPN viszont 100%-ig megbízható cég, tehát ők biztosan nem lopnak adatokat. Az üzleti modell náluk az, hogy az ingyenes szolgáltatás eléggé korlátozott, aki pedig jobbat szeretne, elő kell fizetnie. Úgy is mondhatnám, hogy az ingyenes VPN a fizetős reklámja. A legnagyobb korlát, hogy ingyenes felhasználók nem választhatnak szabadon szervert, automatikusan oszt ki a rendszer (azt hiszem régi felhasználókra nem vonatkozik ez a korlát, de ők is csak 3 ország szervereire csatlakozhatnak ingyen). Viszont cserébe korlátlan az adatforgalom az ingyenes csomagban is, ami nagy szó.


Alternatíva még a Windscribe VPN, ők ingyenesben 10 ország szervereire engednek csatlakozni, viszont csak havi 10 GB adatforgalmat adnak. Viszont a Build A Plan csomagban havi 3 dollárért elő lehet prémiumra fizetni. Úgy megy, hogy két helyszínt és korlátlan adatforgalmat lehet választani (pl. Magyarország és még egy ország), ezzel együtt az ingyenes 10 ország szervereire is korlátlan adatforgalommal csatlakozhatunk. Havi fizetéssel ők a legolcsóbbak, aki többet használ VPN-t, de egyszerre nem tud nagyobb összeget kifizetni, jó választás.


A másik amit ajánlanék a VPN Unlimited. Náluk van egy örökös csomag 200 dollárért, de rendszeresen szoktak akciók lenni, érdemes kivárni a következőt. Nekem 2021 óta van náluk egy ilyen örökös szolgáltatásom és nem bántam meg. Azóta nem kellet VPN-re fizetnem, ár és érték arányban ők a legjobbak. Hosszú távon megéri.

jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!