Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megvédeni az...

Hogyan tudom megvédeni az adataimat, ha ellopnák a laptopom ?

Figyelt kérdés

Kicsit szeretnék megelőzőbb lenni, ugyanis pillanatnyilag még egy windows jelszó sincs beállítva.

Ha windows jelszót állítok be, mit érek vele ? Nem tudnak "belépni a gépbe" , de ugye van ssd-hdd benne , c és d partíció , ha kiveszik ezekhez simán hozzáférnek, ha másik gépbe teszik? Rengeteg fontos adat van benne, fél családi életünk.

plusz a chrome -ban a google fiókhoz csatolt jelszavak, ha jelszót változtatok elvileg újra be kéne jelentkezniük ugye?



jún. 23. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Titkosítsd az SSD-t pl VeraCrypttel. Titkosítás után bootnál már jelszót kér, ha nem tudod megadni akkor nincs tovább. Ugyanez ha átteszik másik gépbe, titkosított meghajtót nem lehet mountolni csak a jelszó ismeretében.


Ha titkosítod és elhagyod akkor cska törölni tudják a particiókat és oda minden adat.

jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Win pro tól ott a Bitlocker, vagy laptopokban ott a HDD bios jelszó, és még sok más lehetőség. win bejentkezési jelszó eszköz elhagyás/lopás esetén semmit se ér.
jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 de bitlocker akkor enged csak hozzá az adatokhoz, ha bejelentkeztem a windowsba , nem ? a kettő együtt ér valamit .

#1 bitlocker talán egyszerűbbnek hangzik, vagy van az ajánlottadnak előnye ehhez képest ?

jún. 23. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

lehet win jelszó nélkül is bitlockert használni. Még a win indulása előtt fogja kérni a ~20 karakteres bitlocker jelszót.

jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mondjuk én úgy szeretném, hogy indításkor bejelentkezek, aztán utána ne nagyon bonyolítsa a gép használatát, inkább ha a merevlemezt akarják piszkálni,
jún. 24. 00:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!