Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adathalászok önmagában személy...

Adathalászok önmagában személyes adatokkal tudnak valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam hogy adathalász, megadtam a személyes adataim, de a bankkártyát amikor kérte akkor a revolut 1x használatos bankkártyát adtam meg, ami utána ugye törlődik meg nem tudnak többször pénzt felvenni róla (amúgy is csak pár 100 forint volt rajta)

febr. 13. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon, de benne leszel hírlevelek adatbázisában.

Vagyis újra próbálkozni fognak

febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak máshogyan más néven, stílusban
febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1) TILOS bankkártyaadatokat megadni, hacsak nem egy megbízható felületen vásárolsz, megbízható kereskedőtől.

2) Személyes adatokkal önmagában nem tud mit kezdeni (hacsak nincs benne személyi igazolvány szám, vagy bármi, amiről pontosan be tud azonosítani akár egy hivatalban).

febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg meg az igazi (tehát az OTPset) hanem a revolut 1x használatos kártyájával próbálkoztam, de ugye azt nem engedte. Nem történt pénzügyi kár szerencsére, meg azon amúgy is pár 100ft van
febr. 13. 08:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazolványszámot nem adtam meg
febr. 13. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Email sem volt?
febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Azt megadtam sajnos. Azzal mit tudnak csinálni?
febr. 13. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Felhasználják, és spammelni fognak.

Ahogy mondtam, hírlevél, újra fognak próbálkozni

febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%
Nem adunk meg semmilyen adatot!!! Engem is próbáltak már csőbehúzni, csak azzal buktak le, hogy visszakérdeztem és nem tudtak válaszolni! Ez most legyen tanulópénz neked!! Ne használd a revolut kártyát, vagy csinálj újat!!!
febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4: megértettem, hogy mit adtál meg, de egyszerűbb lenne azt megérteni, amit mondtam, megelőzve ezzel bármilyen problémát.
febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!