Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bitcoint fel lehet tenni egy...

Bitcoint fel lehet tenni egy micro sd kártyára úgy, hogy kizárólag ott legyen meg azon a kártyán? Hogy működik és mennyi helyet foglal? Igényel valamilyen keretszoftvert? Ezek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 25. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztonságra kérdezel rá, de kizárólagosan egy példányon és egy sérülékenyebb, a méreténél fogva könnyen elveszthető eszközön akarod tárolni a cuccot. Már koncepcionálisan rossz az ötlet.

Nem tudom mit jelent a "bitcoin" rárakása bármire, de tudtommal ez annyit jelent, hogy egy karaktersorozatot elmentesz magadnak. Ezt a biztonságra figyelemmel érdemes először titkosítani, a titkosítási kulcsot külön több biztonsági mentésben tárolni (ha biztosra akarsz menni, akkor a mesterjelszó sehol nincs leírva és/vagy egy helyen készen előállítva tárolva, csak fejben) valamint az elmentett titkosított péntárcát is több helyen tárolni. Bármi amiből neked egy darabod van, nincs biztonságban.

2022. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot. Tehát akkor ha jól vettem ki, ez csak egy kulcsot tárol, maga a tárca tehát a "tartalom" az hol van? A btc rendszerében?

Akkor a kulcsot több helyen is le lehet tárolni?

2022. okt. 25. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:

A blokklánc nevű jelenségben tárolódik minden. Amit te lementesz, az csak egyfajta azonosító. Ez nem úgy működik, mint a klasszikus pénz, hogy fizikailag ott van a húszezres a pénztárcádban. A kripto "pénztárcák" gyakorlatilag csak hivatkozások, egyfajta azonosítók, maga a "pénz" nem ott tárolódik.

(Egyébként ez nem olyan új dolog... a bankkártyákon sem tárolódik maga a pénz, az csak virtuálisan, egy adatbázisban létezik, a bankkártya csak téged azonosít az adott bank adatbázisában.)

2022. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát a kulcs csak egyfajta virtualis bankkartya. Nem annyira megnyugtató amúgy.
2022. okt. 26. 19:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert mondjak milyen hatalmas a piaci kapitalizacioja. Es mi van ha a fele mind elveszett bitcoin?
2022. okt. 26. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tehát a kulcs csak egyfajta virtualis bankkartya."

Tekinthető annak is.


"Mert mondjak milyen hatalmas a piaci kapitalizacioja."

Attól függ, kit kérdezel. ;-)

Ha egy kripto-fanatikust kérdezel, akkor azt a választ fogod kapni, hogy ez a jövő, ami el fog törölni minden hagyományos fizetőeszközt. (Az ő szlengjükkel élve: FIAT valutát.) Ha egy harmincas éveiben járó átlagembert kérdezel, 99% a valószínűsége, hogy nem fog tudni érdemben válaszolni, mert lövése nincs róla, hogy mi az. A maradék 1% meg lehet, hogy tudja, de soha nem használta. Szóval ennyit arról a hatalmas piaci térhódításról.

Arról nem is beszélve, hogy a rendszer (jelen állapotában legalábbis) nem alkalmas arra, hogy a lakosság jelentősebb hányadát kiszolgálja. Most, hogy a lakosságnak egy alig egy ezrelékes szelete hébe-hóba használja, már így is hatalmas energiabefektetés kell ahhoz, hogy a rendszert fenntartsa. Most gondoljuk el, hogy mi lenne, ha ezt mondjuk a lakosság fele használná, és nem csak havonta egyszer-kétszer, hanem napi szinten. A környezeti hatásokról nem is beszélve. A rendszer fenntartása brutális mértékű elektromos áramot igényel.

Félreértés ne essék: tök jó lenne egy kormányoktól független, nem infláláódó, értékálló, megbízható valuta. Csak sajnos a jelenlegi kriptovaluták nem tudják ezt a szerepet betölteni. Lehetne most jönni az Ethereummal, ahol most álltak át egy "zöldebb" technikára, de az Ethreum, mivel egy inflálódónak tervezett valutáról van szó, nos, ezzel nem vagyunk előbbre.


"Nem annyira megnyugtató amúgy."

Ha belegondolsz, a pénz már így is legtöbb formájában csak virtuálisan létezik. Persze, (még) "átalakítható" fizikai formára, ha odamész egy ATM-hez, és készpénzt veszel fel. De alapvetően a pénzünk már csak mint adat létezik. De ez van, a pénz is fejlődött a történelem során, és fejlődik is.


"Es mi van ha a fele mind elveszett bitcoin?"

Akkor az már soha nem fog felhasználásra kerülni. És egyre több fog elveszni, az előállítható bitcoinok száma pedig véges.

2022. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem, a pénz elvileg nem létezik virtuálisan, hanem ott van letétként a bankban, nem? Tehát ha nekik ott van a számokon egymillió dollár, akkor bent van a széfben egy millió dollár. Valahol az az egymillió dollár ott van és ahhoz írják a számokat. Másképp minden bank csak írna egy nullát a kassza elé és vásárolná a yachtokat.


Másik, hogy elhiszem, h iszonyatos energiát emészt fel a bitcoin, de a banki rendszer nem? A banki alkalmazottak etetése, a pénz szállítás, a fiókok fenntartása, a banki informatikai rendszerek használata, karban tartása nem?

2022. okt. 27. 10:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, de a banki rendszernek millió más szolgáltatása is van azon kívül, hogy tárolod náluk a pénzed.


Látszik rajtad, hogy fingod nincs a kriptovalutákról csak olvastál pár sablonszöveget, hogy milyen k*rva jó. Hagyd inkább.

2022. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bitcoin a blokklancon van. Azt senki nem teszi sehova. A privát kulcs az amivel egyik cimrol a masikra tudod utalni, de sose hagyja el a blokklancot
2022. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem, a pénz elvileg nem létezik virtuálisan, hanem ott van letétként a bankban, nem?"

Ennél azért összetettebb a helyzet. Az igazság valahol félúton van. Vegyük azt a példát, hogy amikor jó alacsony volt a dollár árfolyama, mondjuk... 200 forint, akkor vettél belőle ötöt, ezer forint értékben. Így lett 5 dollárod, az ezer forint pedig az 5 dollár eredeti tulajdonosához vándorolt, aki aztán semmit nem is csinált vele, csak eltette emlékbe. Most, hogy 400 forint a dollár, visszaváltod. Kapsz érte 2000 forintot. Az összes forint-állomány ezek szerint növekedett, jelen példában 1000 forinttal.

Ez nem úgy működik, hogy akinek van a bankban számlája, annak a "háttérben" nyitnak egy kis széfet, és amit éppen csinál a pénzével, azt fizikailag is megcsinálják a banki dolgozók. Nem is lenne kivitelezhető. Én tegnap Paypallal fizettem egy amerikai vállalatnak. Szerinted a háttérben majd a bankár elővesz annyi forintot, amennyit én kifizettem, elsétál a pénzváltóhoz, ott átváltja dollárra, és elviszi annak a cégnek, akitől vásároltam? Dehogy. :-)

Az igaz, hogy a pénzeknek általában van fedezetük, de ma már ez sem szentírás. És bár különböző mértékben, de az egyes bankrendszerek egyre inkább kezdenek elszakadni a fizikai pénzektől.


"Másképp minden bank csak írna egy nullát a kassza elé és vásárolná a yachtokat."

Attól, mert valami nem létezik fizikai, megfogható formában, még nem lehet tetszőlegesen manipulálni. A bankoknak nagyon komoly feltételeknek kell megfelelniük, a működésüket nagyon szigorúan ellenőrzik.

Nem mellékesen: a pénznyomtatással mi is a helyzet? Fognak egy értéktelen papírt, és rányomják, hogy "húszezer forint", és attól máris előteremtettek a "semmiből" 20 ezer forintot?


" elhiszem, h iszonyatos energiát emészt fel a bitcoin, de a banki rendszer nem? A banki alkalmazottak etetése, a pénz szállítás, a fiókok fenntartása, a banki informatikai rendszerek használata, karban tartása nem?"

Mintha ezt egyszer már valaki itt megkérdezte volna, szinte ugyanilyen formában. ;-)

A válasz pedig: nem. Legalábbis fajlagosan a bankrendszer fenntartása nagyságrendekkel kisebb energiát emészt fel. Az alkalmazott akkor is enne, ha nem bankban dolgozna, így ezzel semmivel nem fog több energia fogyni. A bankfiókok fenntartása? Egy közepes méretű bankfiók ügyfélköre több ezres, vagy inkább tízezres nagyságrendű. Igen, ott a számítógépek is fogyasztanak áramot, no, de töredékét annak, mint amennyit egy "bányagép" fogyaszt. Egy tranzakcióhoz pedig nem kell mindenféle mesterkélt algoritmusokkal blokkokat fejtegetni, hanem történik egy adatbázisművelet, és... ennyi. Egy olyan művelet, amit még egy Commodore 64 is egy másodperc alatt végrehajtana, pedig annak a teljesítménye több ezrede a mostani számítógépeknek. Nem tartom kizártnak, hogy a világ teljes barnkrendszerének a fenntartása hasonló mértékű energiát igényel, mint valamelyik kriptovalutáé. Csakhogy az egyiket az ottani felnőtt lakosság gyakoratilag 100%-a használja, míg kriptókat kevesebb, mint az ezrelékük. Ha egyik napról a másikra mindenki Forint helyett Bitcoinnal akarna fizetni, nem bírná a rendszer.

2022. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!