Elég a Windows Defender vírusvédelemnek?
#3: "amin nincs fontos, titkos adat" - ha fontos adatai vannak az ember lányának/fiának/akármijének, akkor arról meg csinálni kell biztonsági másolatot. Több példányban, fizikailag külön helyeken tárolt adathordozókra.
Ha annyira bizalmas adat, és független helyen tárolódik - mondjuk felhőtárhelyen (Google Drive, Microsoft Onedrive, Dropbox, mega.nz,...) - akkor meg tessék titkosítani - ott van erre a például a Cryptomator.
Példát és ellenpéldát midnenre lehet találni.
Igen, van, hogy valaki 30 éven át semmilyen védelmet nem használ, és mégsem nyel be egyetlen kártevőt sem. Mint ahogy a tárva-nyitva hagyott főbejáraton sem biztos, hogy bármikor egy betörő be fog tévedni, és ahogy prostizni is lehet gumi nélkül, nem 100%, hogy mindenképp trippert kapsz.
De a valószínűsége jócskán megnövekszik.
A semminél tényleg jobb a Defender. De azt látva, hogy egy olyan zsarolóvírust, amit az Avast simán megfogott, a Defender még csak észre sem vett, engem nem igazán győzött meg. Pontosabban: de, meggyőzött, hogy ne Defendert használjak. Igen, lehet mondani, hogy ez csak egy eset volt... és természetesen mindenki maga döntse el, hogy milyen védelem mellett teszi le a voksát. Én maradok annál, ami már 10+ éve mindent megfogott és/vagy eltávolított.
A teszteken meg azt hoznak ki, amit akarnak. Volt egy emlékezetes kalandom a Panda antivirussal. Akkori munkahelyemen a főnök azt vette meg ("óccsó vót"), és való igaz, a teszteken nem szerepelt rosszul. Aztán amikor képtelen volt egy olyan rém egyszerű kártevőt eltávolítani, ami csak az autorun.inf-be írta bele magát, és egy sima törlés is végzett vele...
#4 "Ha ésszel használod a gépedet - nem kattintgatsz összevissza mindenféle gyanús linkre, nem töltesz le mindenféle vackot, nem telepítesz warez szoftvert, rendszeresen frissíted a szoftvereidet - nem lesz gondod."
Meglehetősen kártékony tévhit.
Az igazán komoly kártevők nem warez-oldalakról fognak beszivárogni.
A Defendernek igazán csak a marketingje jó, nem a megbízhatósága. Rendes éles teszteken már nem mutat olyan jól, mint a MS által pénzelteken.
Persze vírust elkapni nem annyira könnyű. Ha nem jársz zugpornó oldalakra, nem Piratebay-ről töltöd a Call os Battlefield skidrow reloaded crackelt változatot a megjelenés előtt két héttel, nem kattintasu rá mindne linkre, ami emailen jön és méf néhány józam ésszel belátható szabályt betartasz, akkor kicsi az esélye, hogy vírust kapj mégakár XP-n is.
"Igen, van, hogy valaki 30 éven át semmilyen védelmet nem használ, és mégsem nyel be egyetlen kártevőt sem
...
Meglehetősen kártékony tévhit."
Pont ez az, hogy nem tévhit: a vírusirtót sokan túldimenzionálják (a volt főnököd is: feltételezem a vírus nem a munkahelyi dokumentumokon keresztül férkőzött be), hogy annak minden kártevőt meg kellene fognia. De ez nem igaz. Egyik vírusirtóra sem. A felhasználó tudatos számítógép-használata éppen olyan fontos.
"Az igazán komoly kártevők nem warez-oldalakról fognak beszivárogni."
De egy warez-oldalról nagyobb valószínűséggel tölt le vírust (futtatható állományba épülő, önreprodukáló kártevőt), mint a Youtube-ról, Facebookról, stb... (hacsak nem kattint át egy warez-oldalt tartalmazó linkre ;) )
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!