Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Most tanulok úszni nem megy...

Most tanulok úszni nem megy valami jól mert problémám van a levegővétellel. Mit tegyek hogy ezen javítsak?

Figyelt kérdés
A probléma az hogy az első levegő amivel elindulok az sem tart túl sokáig. Lehet valahogy növelni a tüdőm hogy is mondjam kapacitását? És hogy tudok azon javítani hogy mikor gyors úszásnál levegőt akarok venni akkor vizet ne szívjak be csak levegőt sok gyakorlás vagy van valami trükkje?
2010. jún. 21. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

gyakorlat teszi a mestert...

ha ennyire fontos akkor akár este film közbe tartogasd vissza, minél többször csinálod, annál jobban fog menni, persze ez idő kérdése is, nem fog egyik napról a másikra menni...erősen akarni kell, egy picit mindig rátenni, csak ne annyira, hogy még magadtól elájulsz! :D

2010. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én hetente kétszer járok úszóedzésre. Hét éve tanultam meg úszni, és nagyon szeretek, és még néha nekem is gondom van a levegővétellel. Az edzőm mindig azt mondja, hogy nem kell az a lényeg, milyen gyorsan úszok. Ha mellet úszol, próbáld meg azt, hogy minden tempó után gyere fel vízből, és minden tempóra vegyél levegőt. Ha gyorsat úszol, meg általánosságban minden úszásnemnél, (hátat kivéve :)) próbáld ki, hogy miután vetted a levegőt, a vízben kifújod. Így muszáj lesz feljönnöd levegőért, és egy idő után berögződik. És én ezzel még szórakozni is szoktam, mert szerintem vicces buborékokat fújni a vízbe. :)
2012. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!