Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyire kell készülni a...

Mennyire kell készülni a Balatonátúszásra?

Figyelt kérdés
Szóval 8évig úsztam utolsó 4évben versenyszerűen. Most fél évet kihagytam mert egyszerűen nem jutott rá időm, de a Balatonátúszásra egyik haverommal szeretnék menni. 20 nap alatt sikerülhet felkészülnöm? Elsősorban a táv teljesítése a lényeg nem az idő.

2017. jún. 14. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Neked simán menni fog. Nem kell hozzá nagy készülés. Addig néhányszor elmész úszni, hogy visszarázódj a kihagyás után és menni fog. 8 év úszás után a technikád bizonyára megvan, az kevesebbet kopik mint az erőnlét. A Balaton-átúszás távja átlagos edzésadag egy úszó számára, nem okozhat gondot. Ha 2 perces 100 métereket úszol, ami nem is megerőltető az már bőven 2 óra alatti eredményt ad, ha leviszed 1:45 a százas időt, akkor másfél óra körül megvan.

Előtte ússzál nyílt vízben is. Szokd meg hogy hullámzik. Bár északról dél felé megy az átúszás, így nagyob eséllyel hátulról jönnek a hullámok, még segít is. A tájékozódást kell megszokni. Én úgy szoktam, hogy kiszemelem, hogy a cél felé tartva milyen szögben kell látni a napot és akkor nagyjából tartod az irányt. A Boglári domb elég jó iránymutató, amikor meg már közeledik a déli part, messziról látszik a célkapu. Az úszófolyosú egyik oldalám hajósor áll, a másik oldala bólyákkal van megjelölve, nagyon nem lehet eltévedni, de sok cik-cakkot sem érdemes beletenni a távba. Sikeres felkészülést, jó úszást!

2017. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a technikám tényleg jó az edző szerint is, az erőnléttel sem lesz olyan nagy gond talán. Az idő nem olyan érdekes mert haverom tényleg csak arra megy hogy atvergődjön :)
2017. jún. 14. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

neked semennyit se kell készülnöd, simán menni fog. én többször átúsztam már (külföldön élek már, az elmúlt években azért nem), akkoriban, mikor átúsztam, heti egyszer jártam úszni egy kilométert, az uszodában. semmi versenyszerű, de még csak nem is hivatalosan, kiemelt fejjel, stb.

az egyetlen, ami talán okozhat gondot, hogy a Balaton más, mint a medence, nem tudom, hova való vagy, én veszprémi, szóval tudtam, mire számítsak a Balatonban.

de neked simán menni fog, nem kell készülnöd semmit.

2017. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!