Ez a bot és orsó párosítás jó? ( a többi lent )
orsó: [link] Php? Itemid=25618&zoneid=22
bot: [link] Php? Itemid=16861&zoneid=1
vagy inkább ezzel a bottal lenne jobb? [link] Php? Itemid=22247&zoneid=1
és még egy kérdésem lenne. melyik botot vállaszamm? nem tudom melyik a jobb kb 60-70 méterre szeretnék horgászni akadómentes terepen.
a botok:
[link] php?itemid=22247&zoneid=1
[link] php?itemid=16861&zoneid=1
meylik lenne jó nekem? azt mondják hogy a master carp erődsebb mint a special pellett feeder de mindakettő imt 8 power carbonból van. szerintem mindakettő jó de nem tudom melyik legyen.
CSAK HOZZÁÉRTŐ HORGÁSZOK VÁLASZOLJANAK!!!!!!!
A nyeletőfékről:
bedobás után átkapcsolod azt a bizonyos kallantyút, ezzel aktiváltad a nyeletőféket. Ennek az erőssége is állítható, akárcsak az orsó fő fékrendszere: tekered óra szerint=szorosabb lesz, ellentétesen pedig lazább. Ez a tekerő a nyeletőfékes orsókon általában hátul van, míg a fő fékrendszer elől a dobon.
A bekapcsolt nyeletőfék két módon kapcsolható ki: vagy lenyomod kézzel a kapcsolóját, vagy egyszerűen tekersz egy felet az orsó hajtókarjával, és lám, magától visszakapcsol a fő fékrendszerre. Egyszerű mint az ágybavizelés.
Nem kell minden esetben bekapcsolni a nyeletőféket feederezésnél. Például ha csontival keszegezel, akkor valószínűtlen, hogy bármi is elrángatja a botodat a helyéről. De pl. fűzött pelletnél, vagy olyan egyéb csalinál, ahol lényegében üres horoggal az önakasztásra spekulálva horgászol, oda nagyon is jó, ha van, mert a kapás pillanatában a hal meg is akasztja saját magát, és már ugrik is. A nyeletőféket sem érdemes túl lágyra állítani, sőt, inkább feszesebb ellenállásra kellene, épp csak, hogy a kritikus pillanat előtt (mielőtt lerántja a botot az ágasról) adjon zsinórt.
Akkor sorban:
a feederbotot, miután bedobtad, ferdén oldalra teszed le, vagy ha folyón horgászol, akkor meredeken feltámasztva. Ezután annyit tekersz az orsón, míg a zsinór kifeszül, és a bot spicce enyhén behajlik.
A nyeletőfékes orsó egy ELSŐfékes orsó, csak pluszban van rajta egy második, kapcsolható fékrendszer, ez a nyeletőfék. Ha ez nincs bekapcsolva, akkor ugyanúgy viselkedik, mint egy elsőfékes orsó.
Az említett Okuma Longbow LB50-es orsóra 25-ös zsinórból legalább 300 méternyi fér (35-ösből ír 220 métert! a dobján).
Ha a nyeletőfék nincs bekapcsolva, akkor semmi egyebet nem kell tenned kapás esetén, mint megragadni a botot és bevágni.
Ha be van kapcsolva a nyeletőfék, akkor úgy a leggyorsabb, ha a botot felemelve tekersz az orsón (így automatikusan kikapcsol a nyeletőfék), és egyből utána bevágsz. Kis rutinnal ez fél másodperces késedelemmel kivitelezhető.
Sok sikert!
"van az orsó alján egy kapcsoló és ha azt bekapcsolod akkor magad fele tekered a hajtókart és ha vissza kapcsolod akkor előre ez miért jó? vagy mi célt szolgál?"
Az a visszaforgásgátló kapcsolója.
Előre megmondom, hogy arra valószínűleg soha nem lesz szükséged neked se.
ha ki van kapcsolva, akkor előre-hátra tekerhető az orsó, ha be van kapcsolva (és ez a kívánatos állás) akkor csak előre.
Vannak egyes horgászok, akik fárasztás közben az orsó fékje helyett ezt a funkcióját használják az orsónak: ha erősen megindul a hal, akkor saját kézzel visszafelé tekerik az orsót, így adnak zsinórt a halnak. Nehézkes, körülményes és rengeteg gyakorlatot igénylő módszer, szinte senki nem alkalmazza.
Van egy helyzet, amikor azonban praktikus: a felcsalizott szerelékedet be akarod dobni, de a botspicc előtt lelógó "zászlót" túl magasra, rövidre feltekerted. Na ekkor át lehet kapcsolni a visszaforgásgátlót (de közben a hajtókart nem engeded el), és visszafelé tekerve leengedsz annyi zsinórt, amennyi szükséges. Utána újra bekapcsolod a visszaforgásgátlót.
De igazából ez sem egy feltétlenül szükséges módszer, meg lehet oldani a fenti problémát máshogy is.
Igazából szerintem már csak megszokásból építik bele a gyártók, mert a horgászok 95%-a soha nem használja ezt a funkciót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!