Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nagy halas feederezéshez elég...

Nagy halas feederezéshez elég egy heavy feeder vagy érdemesebb lenne egy extra heavy-t vásárolni?

Figyelt kérdés
A tó ahol használnám bővelkedk nagy halakban , de akadó is van benne.Egy heavy feederrel tudom kontrollálni a hal mozgását akár 10-kg pontyot ki tudok fordítani az akadóból? Vagy erősebb kéne?
2014. szept. 27. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
10+-os halakhoz, meg akadós terephez egyértelműen xheavy lenne a legjobb.
2014. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg 2db Byron TriFibre(350cm 60-140g 30-as damil) bottal horgászok ezzel általában kordában tudom tartani a halat nagyából lehet így terhelni egy heavy feedert? és 0,22-es, 0,25-s damillal bírni fogja? Nevis Raptor és Cayman feedereket néztem ki 390-es méretben ezek közül az egyik jó választás lenne vagy inkább xh feedeR?
2014. szept. 27. 14:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , sajnos félek kicsit az xh feederektől , nem-e lenne túl kemény..
2014. szept. 27. 14:23
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Ne félj tőle, nem lesz túl kemény. Azok sem seprűnyélszerűen merevek, ne aggódj. Nekem még ultraheavy kategóriájú is van 4,20 hosszban, az ereje egy 3,5 lbs bojlissal hasonlítható, csak jobban spiccakciós persze.

Tény, hogy nagy halakra számítva akadós vízen jobb, ha van erőtartalékod. Én vékony (0,15-ös) fonottal használom az ultraheavy-t, és 30-as monoval az extraheavyt. A zsinór ne legyen gyengébb a botnál. Finomítani lehet az előkén, ha kell. Ezeknek a botoknak is jó a kapásjelzése, még ha erősebb spiccek is vannak hozzájuk, mert nem 10 dekás keszegekre használjuk ugyebár. Sokszor még a méreteske ponty is majd leszedi őket az állványról, de a tenyérnyi kárász vagy dévér cibálását is jól jelzik.

2014. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj be a horgászboltba, vegyél kézbe egy 4.20 vagy 4.50 surfbotot :) Na az merev :)
2014. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget , akkor xh feeder lesz , érdeklödnék hogy tudtok-e valamit ajánlani 15 ezer/bot lenne a határ? Ilyen árban már lehet normálisat kapni igaz? Korábban Nevis Cayman és Raptor botokat néztem de most hogy XH-ra fog esni a választás csak a Raptor maradt jó választás lehet?
2014. szept. 28. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!