Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 40-es vagy 50-es orsó?

Bánrévi Attila kérdése:

40-es vagy 50-es orsó?

Figyelt kérdés
A kérdésem egyszerű lenne, 40-es orsóval lehet használni egy táv dobásra is alkakmas feeder botott( eurostar distance ) vagy mindenkép 50-55 kell rá ?

2014. szept. 26. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2014. szept. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az a zsinór mennyiség ami a 40-es orsóra fér

elég arra a távolságra ahová dobsz,akkor minden

további nélkül lehet használni.

2014. szept. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért kérdeztem mert azt olvastam, hogy a kicsi dobról nehezebben jön le a zsinór dobásnál, a sok menet miatt.
2014. szept. 27. 09:34
 4/6 Egon Noiro ***** válasza:
Mire egy ötvenes dobot feltöltesz feederhez való (0,16-0,22) zsinórral, akkora dózist felcsavarsz rá, amelynek legfeljebb a felét használod majd bármilyen messzire is dobsz. Én nem dobok nagyon messzire, viszont 30-as orsóim vannak. Még ezekről sem tudom kihasználni a feltekert zsinórt. Elég a 40-es és szerintem abból is találhatsz minél kisebb zsinórkapacitásút. Ha meg távolra akarsz dobni, akkor nagy dobátmérőt válassz, mert azzal tényleg lehet, akkor viszont szinte tuti, hogy a zsinórod fele töltésnek lesz csak fenn a dobon.
2014. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:

Mivel ez egy heavy feeder bot, aminek a súlya és az ereje nem elhanyagolható tényező, és még azt is tekintetbe véve, hogy nem 16-os hanem inkább 25-28-as zsinórral fogod használni (én ezt tenném), én mindenképpen az 50-es méretű orsót választanám. Annak a súlya jobban kiegyensúlyozza a botot, szerkezetileg valószínűleg erősebb, mint a kisebb 40-es, és megnyugtató mennyiségű tartalék zsinórom maradna a dobon még egy 80 méteres dobás után is. 25-ös vastagságból egy 250 méteres tekercs zsinór kb. elég lenne rá.

Ha már megvan az a 40-es orsó, és nem feltétlenül akarsz újra pénzt költeni, akkor persze azt is használhatod, de ha ezután tervezed a vételét, akkor inkább az 50-est válaszd!

2014. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Mivel még csak most tervezem a vásárlást,így könnyebb lesz dönteni.

2014. szept. 28. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!