Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik sport a nehezebb a...

Melyik sport a nehezebb a kajak, a kenu vagy az evezés?

Figyelt kérdés

Szóval mármint úgy nehezebb hogy melyiknél borul jobban a hajó?!

És melyknél erösebb a mezöny vagy melyikbek nehezebb a evezési technikáját megtanulni?? Stb, de mindent leirhadtok róla. Elöre is köszönöm!!



2014. aug. 20. 07:04
 1/5 anonim válasza:
hát a kenunál nem annyira borul a hajó persze azzal is be lehet borulni de ott nagyon kell evezni ha mész versenyekre pl(sárkányhajó verseny) kajaknál meg ha igazán kezdő vagy akkor nem a legnehezebb hajóba kezdesz hanem a legkönnyebbe ha felnőtt vagy akkor mk de ha még fiatal vagy akkor eszkimóba vagy turába kezdesz utána mk-mk2 k2 és k1 szerintem a inkább kezdj el kajakozni mert az jobb lehet saját hajód és csaj utána belekezdhetsz a kenuzásba hajdúbihar megyében Polgáron van lehetőség kajakozásra strand mellet van egy tó és azon szoktunk kajakozni a tó mélysége 1-2 méter nagyon jó a társóság ha akarsz és nem laksz túl mesze benézhetsz
2014. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
kajaknál jobban borul vannak olyan hajók amik nem annyira borulnak mint a tura mk eszkimó kenunál evezni kell az nem annyira borul szerintem is kajakozzál az bulisabb
2014. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem az elején mindegyikbe bele kell jönni és lesz egy-két borulás!Én evezek és úgy gondolom,hogy az evezős hajónak nehezebb megtanulni a technikáját,mint a kajaknak vagy a kenunak,de megéri:)
2014. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem a kenunak a legnehezebb a technikája. Igaz, jogy a három közül az a leglassab de a legfárasztóbb is.
2014. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igazából mind a háromnak nehéz kitanulni a technikáját.Kajakban kenuban egyensúlyozni lehet nehéz,evezősként ezt nem tudhatom.De akkor az evezésről.

Elsőre valszeg bent egy tanmedencében esetleg kint egy úszó fémkockán lévő faszerkezeten (tanláda) fogsz megtanulni evezni.Meg kell tanulni,hogy a lapátok összhangban legyenek(egyszerre forgatni),aztán még a kocsizást is bele kell vinni mellé.Szóval elég komplikált.Nem mondom hogy nehezebb lenne mint a kajak vagy a kenu,de jóval komplikáltabb e miatt.De ez teszi igazán széppé.Beborulni pedig jóval nehezebb mivel ha a lapátok tolla vízszintesen van a vízen akkor az megtart téged.Az evezés minden végtagod erősít.Láb,törzs,kar.Fejleszti NAGYON jól a vérkeringést,egy jó evezősnek nagy szíve van(nem csak kedves de egészséges is ;)).Viszont fontos,hogy ne légy begörnyedve mert akkor a derekad fájni fog.Ezek ugyanúgy jelentkezhet kajakban és kenuban is.Az evezős mezőny is nagyon komplikált.Lássuk is,hogy miért.


A férfi-női evezés nyilván külön van,bár a masters(időseknek kitalált)számokban van mixelés mint ahogy a fiatal miniseknél is(11-14 év)


Korosztályok:Mini 1 (11 év)

Mini 2 (12 év)

Mini 3 (13 év)

Tanuló (14 év)

Serdülő(15-16 év)

Ifjusági(17-18 év)

U23 (23 év alatti)

Felnőtt (23 év fölött illetve U23-ast is lehet nevezni)

Evezés fajták:


Pár evezés(scull evezés):itt az evezős két lapáttal evez.

Váltott evezés(Oar evezés):itt az evezős egy,de nagyobb lapáttal evez.


Súlycsoportok is vannak:


Könnyűsúly:nemzetközi szinten U23-tól van ha jól tudom

de itthon már ifitől is rendeznek.Itt a hajóban résztvevők számától függően van átlag súly amit tartani kell különben nem lehet elindulni.Itt viszont nem tudom a maximum súlyokat :(


Normálsúly:Ez a könnyűsúlytól felfele van.


Kormányos,non-kormányos:


A kormányos (cox,és itt nem arra a coxra kell gondolni) feladata egyenesben tartani a hajót.Nekik is van egy minimum súlyuk amit tartani kell,ha nem érik el akkor pótsúly kell nekik(ez max 10kg lehet a jól tudom)


Kormányos nem minden esetben van.


A kormányosoknak és a könnyűsúlyúaknak kötelező mérlegelés van!!Ha ezen nem jelennek meg kizárják őket.(ezekhez kell a személyi/diák igazolvány)


Nézzük az egységeket:(elég komplikált)

Kezdjük a lányokkal mert övéké az elsőbbség :)


Egypárevezős(skiff) (könnyű-és normálsúly)(scull)(a normál olimpiai szám)

Kétpárevezős(doublo) (könnyű-és normálsúly)(scull)(mindkettő olimpiai szám)

Kormányos nélküli kettes evezős(pair-oar)(normálsúly)(oar)(olimpiai szám)

Kormányos nélküli négyevezős (normálsúly)

Kormányos nélküli négypárevezős(normálsúly)(scull)(olimpiai szám)

Kormányos nélküli négyevezős(normálsúly)(oar)

Kormányos nyolcasevezős(normálsúly)(oar)(olimpiai szám)


Férfi egységek


Egypárevezős(könnyű-és normálsúlyú)(normálsúlyú olimpiai szám)

Kétpárevezős(könnyű-és normálsúlyú)(mindkettő olimpiai szám)

Kormányos nélküli kettesevezős(könnyű-és normálsúlyú)(normálsúlyú olimpiai szám)

Kormányos kettesevezős(normálsúly)

Kormányos nélküli négyevezős(könnyú-és normálsúlyú)(normálsúlyú olimpiai szám)

Kormányos négyevezős(normálsúlyú)

Kormányos nélküli négypárevezős(könnyű-és normálsúlyú)(olimpiai szám)

Kormányos nyolcas (könnyű-és normálsúlyú)(olimpiai szám)


Láthatóan a lányok visszaszorultak a könnyűsúlyú evezés pedig végképp.Sajnos ez van remélhetőleg lesz változás.

2017. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!