Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszással fogyni?

Laylah kérdése:

Úszással fogyni?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, 165 magas vagyok, mellé kb. 95 kiló, szóval lenne miből leadnom. Úgy tudom, hogy ilyen mértékű túlsúlynál első lépésként aerob mozgást kell végezni, azaz úszás, biciklizés, futás, aerobik, stb. Igen ám, csak a futással engem ki lehet kergetni a világból (és bizonyos testsúly felett nem is ajánlják, az ízületek megterhelése miatt). Nincs még egy mozgásforma, amit ennyire utálnék (talán a felülés). Biciklizni szeretek, de úszni még jobban, így emellett döntöttem. Heti 2-3 alkalomra gondoltam, olyan 1-1,5 órákra. Tudom, fontos az étkezés is, de azt most nem akarom itt kitárgyalni. Ilyen és ennyi mozgás elegendő lenne a fogyásom beindításához?


23/L


2014. jan. 31. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem akarod az étkezést kitárgyalni, mert éppen úszásnál az a legfontosabb. Normál tempóban úszol 1 órát, kijössz a vízből stb. és 1/2 óra múlva farkaséhes leszel. Na, ha akkor meg tudod állni zabálás nélkül, akkor elérheted a célt. Nekem egy családtagom olyan, hogy könnyebb átugrani, mint körbefutni. Szinte minden reggel úszik 1 órát, majdnem versenytempóban. Mikor hazaér, olyan reggelit eszik, hogy az másnak egész napra elegendő táplálék bevitelt jelentene. Nem is fogy 1 grammot se.
2014. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 *Glissade* ***** válasza:
Pedig pont a kaja a fő bűnös.
2014. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már klisévé válik lassan, hogy a testkompozíciódat 60-70%-ban a táplálkozás határozza meg, a többit a fizikai aktivitás, de ez az állítás nem véletlenül maradt fent. Azért, mert így is van, megalapozottan, bizonyítottan, logikusan, meg mindenhogy, amit akarsz:) Szóval ha szeretnéd, így is meg lehet fogalmazni: előbb fogsz a táplálkozásod megváltoztatásával sport nélkül fogyni akár, mint fordítva.
2014. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát jó :) egyébként esténként tervezek úszni járni, szóval nem hiszem, hogy utána ennék, inkább aludnék :3

Úgy tervezem, hogy elhagyom a kenyeret, a cukros üdítőket (nem mintha túl sokat innék belőlük, havonta 1-2 alkalommal veszek kb.), csokit/müzliszeletet, tésztát ritkítom, húsból halat vagy csirkét (szegényebb napokon párizsit vagy valamit), köretnek zöldségköret, rizs...

Az egyetlen gond az, hogy nem vagyok igazán zöldségpárti, inkább gyümölcs (de a hús vezet). Tejterméket nem vehetek magamhoz, mert érzékeny vagyok (most tesztelés céljából vettem laktózmenteset, hátha), így elég nehéz lenne összehozni egy olyan "receptkönyvet", ami ízlik is, olcsó is, nem időigényes. Kollégista szempont. :)

2014. jan. 31. 18:43
 5/11 A kérdező kommentje:
És talán egy kis rizikófaktor lehet, hogy a cigit is le akarom tenni. Nem vagyok nagy dohányos, napi 2-3 szál az átlag, van, hogy több, de inkább ennyi vagy kevesebb.
2014. jan. 31. 18:55
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

fogyás szempontjából a reggeli mozgás a leghasznosabb. előtte bekapsz valamit, de tényleg nagyon keveset, mert nem fogsz tudni úszni. utána reggelizel valamennyit ebédre csipegetsz és a nap folyamán max egyszer egyél gyümölcsöt, de azt se sokat. gyümölcs le a legjobb, ha fogyni akarsz. ja és ebéd után ne egyél semmi azt az egy két szem gyümölcsöt leszámítva. tésztát, főleg a fehér lisztből készülteket kerüld el és meg lesz az eredmény!:)

úszáshoz még annyit, hogy nem szabad megállni pihenni, max ha már nagyon nagyon nem bírod és meg akarsz gyakorlatilag halni, akkor is csak nagyon rövid pihenőt(pár perc). mert minnél jobban kihajtod magad, annál jobban fog dolgozni a szervezeted utána, anyagcsere gyorsulás és izmos kezdesz el építeni, a zsírt pedig égeteg el.

2014. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hatos, ne írj többet, hülyeségeket mondasz, de nagyon nagyokat. Semmi bizonyíték nincs arra, hogy a reggel végzett mozgás a leghasznosabb. A reggeli étkezés viszont annál inkább fontos.

Azt javaslod neki, hogy alig egyen, ha jól értem, pl. ebéd után semmit? Meg csipegessen? Ezzel aztán semmit nem fog elérni, csak azt, hogy jól belassul az anyagcseréje, a fogyás nagyon nehezen fog menni, az izomvesztés viszont annál inkább megy majd, éhes lesz, gyenge, majd valószínűleg elmegy a kedve az egésztől, és végül visszaáll a régi fajta evésre. Gyümölcsöt mellesleg komoly diétánál ajánlott inkább egyáltalán nem fogyasztani. A maxon pörgetett aerob mozgás sem a legjobb zsírégetésre, mivel kardiótartományban már kevésbé a zsírból, mint inkább az izmokban található glikogénből fedezi a szervezet az energiaszükségletet. Mellesleg izmot és zsírt egyszerre nem igazán lehet építeni, főleg nem ilyen étrend mellett.

Kérdező, olvasd el a szálkásító diéta alapjait, és aszerint rakd össze az étrendedet, és próbáld meg időzíteni. [link]


Heti 4 db aerob edzés mehetne (erre jó az úszás, de véletlenül sem kell majd meghalásig maxon pörgetni...és mehetne mellé valami erősítő edzés is, mondjuk a fegyenc, ezt le tudod tölteni).

2014. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: köszönöm a tanácsaidat, viszont az életmódomba a heti 3 alkalom sem biztos, hogy belefér, nemhogy 4 (az anyagi vonzatairól nem is beszélve). De igyekszem. :)
2014. febr. 1. 18:24
 9/11 *Glissade* ***** válasza:
Milyen életmódod van? Az magasság/ súly arányod alapján elkéne hagynod és betartanod drake javaslatait!
2014. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, szóval javarészt ülő... :/ Az edzési alkalmakat kell az óráimhoz igazítanom és nem fordítva, sajnos.
2014. febr. 1. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!