Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszó Fiúk! Úszással mennyire...

Úszó Fiúk! Úszással mennyire lehet jó alakot összehozni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok se kövér(egyáltalán nem), se izmos. Túl vékony típus vagyok. Szeretnék egy sportosabb alakot összedobni magamra, de nem ilyen bodybilder típusra gondolok. Csak szélesebb vállak, vastagabb karok, izmosabb has lenne a célom. Ez úszással mennyire megvalósítható? Esetleg más sport? Ugyanis konditerembe nem igazán járnék le. :/
2013. dec. 25. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért nem járnál le?

Úszassal több év lesz.

2013. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak önmagában úszással nem lehet túl sokat izmosodni, főleg, ha vékony alkat vagy. A súlyzóról meg a konditeremről pedig elég téves, hogy a legtöbb embernek egyből ehhez hasonlóak jutnak az eszébe: [link]


miközben te, amatőr szinten, vékony alkattal, egy ilyesmit mondjuk összehozhatsz kondiban: [link]


[link]


genetikától függően, ennél többet pedig még nehezebb volna elérni. Nehogy azt hidd, hogy az izmosodás olyan könnyen megy, hogy eljársz a kondiba pár hétig és BUMM, tök nagydarab izmos vagy.

2013. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem azért nem akarok kondiba járni, mert ott bumm túl nagy izmaim lesznek. :D

1. Tartás hibám is van, aminek nem tesz jót a súlyzózás, ellentétben az úszással.

2. Nem akarok kondiban szerencsétlenkedni, míg mások már adonisz testtel vannak ott. :D

2013. dec. 25. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:

A tartáshibára is teljesen jó a kondi..


Az Adoniszok aránya eléggé elhanyagolható a termekben..van 1-2 izmosabb manusz a többi meg átlagos.

2013. dec. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 2. érved kb. semmilyen lábakon nem áll, tipikus látatlanban meghozott vélemény. Hacsak nem egy drága, puccos profi terembe mész, akkor nem nagy az esély, hogy ilyenekkel fogsz találkozni. Szerinted az emberek hogy kezdik el? Az ott lévők 4/5-e általában nincs tökéletes testtel megáldva, hanem afelé törekszik, ezért megy kondiba.


De ha tartás problémád van, akkor ússz, ha van rá rendes tornád, akkor végezd. Esetleg eddz saját testsúllyal, de mivel az úszás nem kimondottan izomstimuláló sport, így túl izmos nem lehetsz tőle, de meglátod, mit hoz ki belőled. Rendes étrended legyen mellette.

2013. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Komolyan? :O Én úgy tudtam, ha tartás hibás valaki (nekem elég csúnya), akkor nem szabad a gerincet terhelni. Csak gyógytornával, és úszással. De ez nekem új. Tudnál még valamit mondani/segíteni?

Igazából eddig elhanyagoltam magam, de most már besokalltam, és vizsgaidőszak végével el akarok kezdeni valamit. Nyárra jó lenne egy jó külső. :D

Amúgy enni is gyűlölök, szóval valahogy még pár kilót is fel kéne szedem..mert nagyon nem lesz mit gyúrni. :D

2013. dec. 25. 18:02
 7/15 A kérdező kommentje:

Jóó, tudtam, hogy a második érvembe valaki be le fog kötni. :P

Ez van. :D Nincs önbizalmam.

2013. dec. 25. 18:04
 8/15 A kérdező kommentje:
És heti hány alkalom lenne az ideális?
2013. dec. 25. 18:05
 9/15 anonim ***** válasza:
"valahogy még pár kilót is fel kéne szedem..mert nagyon nem lesz mit gyúrni" ezt mégis hogy gondoltad? Mármint biológiailag? Neked alapismeretekre van szükséged: Sárga Kapszula című könyv, valamint alapismeretekről szóló cikkek a builder honlapján.
2013. dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt valami rendszeres étkezésem, szóval elég sovány termet vagyok. :D De ez szerintem alap dolog. Ha valakin nincs semmi, vagy nem eszik rendszeresen, hiába gyúr.

Egyébként semmit nem tudok a kondizásról, (mármint a "fortélyait"), nem véletlenül tettem fel a kérdést, meg ez a fajta sport annyira nem is érdekelt- idáig-.

Légyszíves, a tanácsadás ne menjen át kioktatásba. Attól, hogy te ilyen nagyon vágod, nekem nem feltétlenül kell. :D

Egyébként köszönöm a segítséged! :)Hátha így össze tudok valamit hozni. :D

2013. dec. 25. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!