Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Heti 4 úszóedzés mellé fehérje?

Heti 4 úszóedzés mellé fehérje?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok..Kezdjük ott,hogy 8 évet leúsztam egyhuzamban,versenyszerűen,legjobb eredményem egy országos 2. és 3. helyezés.Ennek már két éve,hogy abbahagytam 13 évesen,sajnos már nem voltam képes többet kihozni magamból,haverok is eltűntek az uszodából.Most újra kezdem így 15 évesen,egyenlőre hogy visszaálljon az erőnlétem,heti 4 edzéssel vágok bele.Kedd,Péntek,Vasárnap a pihenőnap,Szombaton a többitől eltérően reggeli edzés.Mivel sok helyen olvastam,hogy az izmok ebben az életkorban "nőnek" a legjobban,most lehet őket a legjobban serkenteni.Kicsit vékonyabb vagyok a többiekhez képest,ezért szeretném kicsit felhozni magam az úszással,és itt jön képbe a lényeg: edzés mellé ajánlanátok a fehérjét,avagy nem? ha igen,mikor vegyem be,milyen időközönként,és pihenőnapokon ugyanúgy menjen mint edzés előtt/után? Talán segít,hogy én ezt táp.kiegészítőnek használnám,mivel sajnos nem tudok sokat enni akármennyire tömöm magam.Családomból senki sem ectomorph alkatú,én valahogy még is az lettem annyival spécizve,hogy magasságilag sem nőttem eddig valami túl nagyra,erős átlagmagaságba tartozom. A válaszokat előre is köszi!

2013. nov. 23. 14:56
 1/7 anonim válasza:
Az úszás jó sport, egészséges, nem terheli az izületeket stb., de nem stimulálja annyira az izomzatot, hogy olyan szinten fejlődj, mint aki súlyzós edzést csinál. Úszástól csak sportos alkatod lesz. A fehérje csak kiegészítő, ha izomnövelésre használod, mint amire leginkább szokták akkor számolnod kell a testsúlyoddal, pl tételezzük fel, hogy napi 100 gramm fehérjére lenne szükséged. Egy adag turmixban van átlag 22 gramm, ami tehát a negyede sem a szükségesnek. Neked kell eldönteni, hogy betud-e vinni fehérjeturmix nélkül a szükséges mennyiségedet, ami kb.: 2-3 gramm*testsúly. Az egyes ételek fehérjetartalmára pedig tápanyagtáblázatok vannak a segítségedre. Amúgy, ha a fehérjét választod, akkor edzés után, és valami olyat amiben megfelelően van szénhidrát is. De javaslom elolvasnod a Sárga kapszula című könyvből a fehérjékre vonatkozó fejezetet... Ezeket többnyire testépítők használják súlyzós edzéseik mellett, de persze minden sportolónak ajánlja a gyártó...
2013. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de csak félig-meddig sikerült megválaszolni azt,amire kíváncsi vagyok/tudni szeretnék :) További válaszokat várok!
2013. dec. 7. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Az izomnövekedéshez szükséges fehérje és szénhidrát is bevihető csak sima táplálkozással is.

A fehérjéknek és a tömegnövelőknek annyi lenne a lényegük, hogy sokkal gyorsabban szívódnak fel, mint a szilárd ételek, ezért kell közvetlenül edzés után fogyasztani őket.

Pihenőnapon teljesen felesleges fehérjét vagy tömegnövelőt inni, arra kell csak figyelni, hogy nélkülük is meglegyen a szükséges tápanyagbevitel.


Vagyis én azt javaslom, hogy igen érdemes, de csak edzés után.

2013. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja hogy azért konkrétumot is írjak;

Ha tényleg nem vagy hízékony, akkor neked egy alap tömegnövelő megteszi, mint amilyen a Jumbo;

[link]


Ha nem nagy gond a pénz, akkor meg külön vegyél szénhidrátot, mondjuk vitargot;

[link]

és külön tejsavófehérjét;

[link]


Ahogy írtam; elég ha csak edzés után közvetlenül iszod!

2013. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz vele érni,az alap az,hogy sokat eszel,de úszással amúgy sem fogsz tudni nagyon izmosodni,fehérjepor ide vagy oda.
2013. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!:D Nem vagyok kukacos(vagy valami ilyesmi változata:D:D),de Jumbo-t írtál és Whey proteint lin keltél!:) Lehet,hogy egy a kettő,akkor elnézést!:)


További válaszokat szívesen elfogadok és várok!:D

2013. dec. 24. 22:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,Jumbo az csak nem mindig azt hozza be!:DD
2013. dec. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!