Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Döme Gábor feeder horgász...

Döme Gábor feeder horgász aztmondta az egyik videójában hogy ha 15-20percig semmi mozgatás nincs akkor frissíteni kell a csalit, kihúzni és más helyre dobni. Egy így van?

Figyelt kérdés
Csak mert én ezt kicsit rövid időnek tartom

2013. aug. 4. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő olyan helyeken horgászik, ahol ez így van, de egy normális tavon ez tényleg nagyon rövid idő.
2013. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy normál tavon kb. mennyi idő?
2013. aug. 4. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Balatonon is 20 percenként minimum azt csinálom, hogy kicsit kézzel meghúzom a damilt, hogy éreztem, hogy az etetőkosár egy kicsit mozdult, majd tekerek rajta egyet. Így hátha jobban észreveszik a csalit (lehet rossz helyen volt). Volt amikor bejött. Ha nem, akkor várok egy kicsit, és kiveszem.
2013. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Haass Norbert ***** válasza:

Üdv! Ilyen "határidő" véleményem szerint természetes vizeken nincs. A régóta bevált módszer, ha egy helyre etetünk. Persze benne van mindig, hogy hosszabb ideig kint ülünk, és nem fogunk semmit. Kiszámíthatatlan, főleg akkor, ha ismeretlen vízen horgászunk. De mindenképpen ki kell választani a legmegfelelőbb helyet, ahova etetünk és dobunk.

Legjobb példa a sok közül: Két évvel ezelőtt, szeptember közepén a Tisza egyik holtágán 5 napot töltöttem el amurozással. Végig egy helyre horgásztam. Az első 4 napban mindössze 1 db 3,5 kg-s pontyot fogtam, ezen kívül kárászokat, keszegeket, de mondjuk naponta 3-8 db-t, vegyesen. A ponty a második napon jött. Több horgásszal találkoztam, akik szintén nem fogtak semmit, 3-4 napot ültek ők is egy helyben. Az utolsó napon sikerült fognom egy amurt, mely 6 kg-t nyomott. Örültem neki, bár időközben elgondolkodtam, hogy keresek egy másik helyet, de mivel sehol senki nem fogott semmit, úgy éreztem, hogy így nekem sem sikerült volna.

Szóval vadvízen fő a türelem. Amikor biztos vagy benne, hogy nem fogsz halat, akkor is jöhet. Ha mindig máshová ülsz, dobsz, akkor össze-vissza lesz etetve, főleg úgy, hogy rajtad kívül sok másik horgász is ezt csinálja, mert ezt csinálja, akkor sokkal kevesebb esélyed lesz megfogni a halat. Egy helyre kell odaszoktatni, és türelmesnek lenni. Döme Gábor agyontelepített vizeken horgászik, ahol mindig fog halat, azért, hogy a haldorado termékeknek jó reklámja legyen, hogy azt lásd, hogy micsoda csoda csali! Egyébként nem rossz termék, és Döme is jó horgász, de nem minden tükrözi a valóságot! Intenzíven telepített tavon sincs erre szükség, előbb utóbb megtalálja valami, ha jó helyen vagy, ha pedig nem eszik a hal, akkor nem eszik..

2013. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké,köszi a válaszokat
2013. aug. 4. 22:17
 6/7 doboszoli ***** válasza:

Az előttem szólót megerősítendő, láttam már Dömét Jászkiséren intenzív vízen "betlizni".

Magam is kedvelem a feederes horgászatot, fentiekről a véleményem:

Gondos helyválasztás után, szobányi területet etetek meg, ha nem jön azonnal eredmény, akkor a csalival, az előke hosszával, a csali horogtól való távolságával variálok.

A csali frissítése, különösen élő csalinál indokolt, eredményes lehet.

20 perc után helyet változtatni, újra etetni pár ezer forintért, barokkos túlzás, ezt csak Döme teheti meg, ingyen etetőanyaggal.

2013. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
amúgy ma voltam horgász és kiprobáltam ezt a módszert csak 30-35perccel és bejött,csak én nem mindenhova bedobtam egy kilót hanem 3-4-5 kosárral mindenhova bedobtam ha ott nem volt semmi akkor mentem máshova oda megint 3-4-5kosárral és eléggé bejött.Mondjuk ha 20percenként akartok dobálni azt is meglehet csinálni csak az olcsóetetőanyaggal :D
2013. aug. 5. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!