Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Halak (domolykók) megmentésére...

Halak (domolykók) megmentésére valami technika, ötlet?

Figyelt kérdés
Vissza szeretném engedni a kifogott halakat (domolykókat), de többnyire sajnos olyan mélyre nyelik a horgot, hogy nembírom őket megmenteni. A lenyomott horogszakáll jó megoldás ennek kiküszöbölésére?

2013. jún. 27. 20:30
 1/9 gomzoli ***** válasza:
100%

Nagyobb csali, és valami okosabb horgászati módszer, más szerelék használata is segíthet, hogy ne nyeljenek túl mélyre.

Ha leírnád, hogyan fogod őket, talán tudnék egy-két javaslatot tenni a változtatással kapcsolatban.

2013. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úszós szerelékkel fogom őket, aránylag kicsi horog de a méretét nem tudom. Ezen a héten meggyel csaliztam. Sokszor siekrül csak a meggyet letépniük a horogról, amúgy fél/félnek a felét szoktam meggyből a horogra tűzni. amikor meg elviszik mélyen akad és semmivel se tudom kiszedni :/
2013. jún. 28. 07:18
 3/9 gomzoli ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogyan van az ólmozás elosztva az úszód alatt, de valószínűleg gyorsabb lenne a kapás észlelése, ha a horog fölött 15 centivel lenne a szükséges ólommennyiség kb. fele, a maradék pedig feljebb szétosztva. Tudom, ez ellentmond az úsztatásos (sodortatásos) horgászatra való szerelék "felülről lefelé csökkenő méretű és ritkuló ólomelosztású" szabályainak, de így kisebb a késedelem a kapásjelzésben.

Meg a nagyobb csalit is tényleg megfontolnám, és a horgászboltban kb. 150 Ft-ért kapható horogkiszabadító rudacskát. Kis gyakorlás után elég egyszerűen és főleg kíméletesen ki lehet vele szedni a mélyre nyelt horgot!

A lenyomott horogszakáll (amit Te írtál) pedig már a hab lenne a tortán, jó ötlet!


Hol horgászol, és milyen méretű domikat tudsz ott fogni?

2013. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eger patak, a héten 24 cm volt a legkisebb. Összesen 8 domit fogtam, volt egy 32cm is az volt a legnagyobb és ebből a 8 darabból csupán 2-t tudtam visszaengedni. A lenyomott horogszakállnak csak az a hátránya hogy könnyebben leakad a hal?
2013. jún. 28. 10:21
 5/9 gomzoli ***** válasza:
A míg nem lazul be a zsinór, addig semmiképp!
2013. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi szerintem azt fogom megpróbálni
2013. jún. 28. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is az Eger-patakban fogtam a legnagyobb domolykómat :D Jó víz csak már ahogy nagyobb lettem így a népkertben azért nem horgászok :D
2013. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szakáll nélküli horog!
2013. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kérdés óta egyszer sem nyelték le a horgot, fogtam azóta jópárat és mint a szájánál akadt könynen sérülésmentesen kitudtam szabadítani, egy sem vesztette emiatt életét. :) kopp kopp
2013. júl. 20. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!