Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy kell pillangót úszni?

BaltasHenry kérdése:

Hogy kell pillangót úszni?

Figyelt kérdés
Amatőr sportoló vagyok, eddig az internetről tanultam mell és gyors úszni, főleg videókból. A baj hogy kevés pillangóról szólót találtam. Tehát tapasztalatokra, tanácsokra vagyok kiváncsi, hogy érdemes belekezdeni, esetleg vmi forrást. Kösz

2012. okt. 12. 18:45
 1/7 ákombákom970 válasza:
A legjobb lenne ha valamilyen ismerettségi körben lévő úszni tudó emberkét megkérdeznél erről,a korodat megtudhatom ?
2012. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak nagyon igaza van, mert ezt szerintem videóról nem lehet megtanulni.:) főként oktatótól, vagy olyan embertől, aki jól tud pillangózni, olyantól kell megtanulni. mert a lábtempója egy un. delfinláb, ami még nem is nagy technikát igényel, de a kartempója már nehezebb!!:)
2012. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én pont az gondoltam, hogy a lávtempója a nehezebb, a kar nem tűnik vészesnek :). (21/f)
2012. okt. 13. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.:))

a láb nem nehéz, a kar viszont annál inkább.:)

2012. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, velünk az edzönk mindig üvöltött, hogy miért nem bírunk így úszni :D

ez szinte tökéletes technika (csak azért nem az, mert olyan nincs...), de rá kell érezni, és tényleg nem ártana egy edzö, vagy valaki, aki ért hozzá


m.youtube.com/watch?v=jd67PMryIT0


bocsi, ez is rövid, de kb ez a lényeg

hajrá :))

2012. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszköszi kezdetnek jó lesz :)
2012. okt. 27. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A pillangó az egyik legnehezebb úszásnem, de nem a legkifárasztóbb. Azért nehéz, mert a többi úszásnemben lehet rossz technikával úszni (látok is rengeteg borzalmat az uszodában), de pillangózni nem. Ha nem jó a technikád, vagy nem tudsz feljönni levegőért, vagy nem haladsz előre, vagy mindkettő.


Nem lehet leírásból, videókból megtanulni, mint ahogy autót vezetni sem, vagy festeni sem. Egy jó úszóédzőtől kellene rendszeres órákat venned, előtte ő helyre tenné a mell-, gyors- és hát technikádat, és utána jöhet a pillangó, de az is sok rávezető gyakorlattal. Nem egy óra után fogsz rendesen pillangózni, hanem sok sok gyakorlás után, és kell egy szakember, aki néz, jön melletted, mutatja, mit csinálj, hogyan csináld, és kitalálja, milyen feladatokat adjon.

2018. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!