Az úszás alkalmas a fogyásra (minimális 2-3 kg) és fitten tartásra?
Természetesen, de a lányok cicijei összemehetnek tőle (állítólag)... mellizmot is fejleszt
én 12-13 éves koromig csináltam, néhány versenyre mentem csak.
fitten tartásra tökéletesen alkalmas.
ha a fogyás alatt zsírvesztést értesz, arra nem, ugyanis a hideg víz miatt nemtudnak megindulni az aerob folyamatok!
Ellenben a súlyod folyhat, pl közvetlenül utána méred, gonolom láttad az aszalódott újjaid :)
:D
Ha hideg víz alatt azt érted, hogy hideg víz ALATT, akkor valóban igazad van, mivel az aerob folyamatokhoz levegő kell, de egyébként nem tudom honnan szedted az információd. Jó nagy baromság.
Igen, az úszás alkalmas a fogyásra, fitten tartásra. A lényeg, hogy intenzíven csináld (ne nagymama tempóban ússz) és kitartóan csináld. Mellette persze megfelelő diéta kell, mint minden mozgáshoz.
Az meg már egy másik előnye az úszásnak, hogy csodálatosan javítja a kardiovaszkuláris rendszeredet, nem rongálja az izületeidet és izmosít is.
Mindig van egy idióta aki jobban tudja. Ezen a tények, főleg ezen az oldalon nem lepődöm meg, szóval leírom:
Az aerob, tehát zsírégető folyamatokhoz a testnek el kell érnie egy bizonyos hőmérsékletet. De még ha ezt nem is tudod, nem gyanús, hogy zsír ÉGETÉS -ről van szó mindig? Nem tűnik fel hogy talán az összes idióta azért megy nagykabátban az ellipszistréneren nyáron? Nem gyanús, hogy még az aerob edzés során sincs zsírégetés az első kb 20 percben, mert a test nem éri el az üzemi hőfokot? Nem gyanús, hogy az uszodában nem nagyon látni alacsony testzsír%-ú embereket? Nem gyanús, hogy te is írod hogy nem nagymama tempóban kell csinálni, miközben az aerob (zsírégető) edzés során monoton, lassú tempó van előírva?
A hideg víz miatt a test ezt a bizonyos hőmérsékletet -a megfelelő pulzus tartományon mellett- nem tudja elérni.
Az úszás NEM fogyaszt ZSÍRBÓL!
KARDIÓ edzésnek tényleg jó az úszás, erre utal az a mondatod is hogy nem nagymama tempóban kell csinálni. (Viszont ahogy magasabb intenzitással csinálod, megemelkedik a pulzus, tehát mé ha a hdieg víz nem lenne ott, akkor SEM aerob edzés végeznél, hanem kardió edzést, a kettő között pedig nagy különbség van).
Most leírtam GYP-s szinten, akinek így sem sikerül felfogni az menthetetlen!
A google a barátunk! ;)
Kardio edzés - Cardio edzés
A helyesen végzett kardio edzés
A cardio vagy kardio előtagként azt jelenti, hogy a szívvel kapcsolatos. Testmozgás kapcsán jelzőként is használjuk, mint pl. kardio edzés vagy kardio gépek, ahol is olyan mozgásra utal, ami növeli a szív teljesítményét.
A kardio mozgást, a mozgás jellege szempontjából két kategóriába sorolhatjuk:
1. hosszan tartó, gyenge vagy közepes intenzitású, egyenletes pulzusszámú aerob mozgás;
2. rövidebb ideig tartó, nagy intenzitású, ciklikusan változó mozgás.
Az első kategória, noha növeli a kitartást, és bizonyos sportokhoz szükséges is (pl. hosszútávfutás) - az általánosan elfogadott tévhittel ellentétben - a zsírégetés és az egészségünk szempontjából nem a legoptimálisabb!
Ennek oka, hogy a hosszan tartó egyenletes mozgás
- elősegíti a szabadgyökök kialakulását;
- leépíti az izmokat;
- csak egy bizonyos sebességre készíti fel a szívet.
A helyesen végzett kardio edzés
A ciklikusan változó mozgás (nagy intenzitás és pihenő szakaszok váltakozása) optimális kardio edzést biztosít:
- növeli az antioxidáns termelést;
- serkenti az anyagcserét és a zsírégetést;
- felkészíti a szívet a változó hatások hatékony kezelésére.
Ha megfigyeljük mind a természet működését, mind pedig saját életünket, láthatjuk, hogy a minket körülvevő dolgok állandó és gyors változásban vannak. A stressz vagy veszély helyzetek hirtelenül és váratlanul csapnak le! Erre az állandó kihívásra kell szervezetünket felkészíteni.
Ha csak olyan mozgást végzünk, ami hosszú távú egyenletes erőkifejtést igényel, szervezetünket csupán egy működési sebesség kezelésére készítjük fel. Szív- és érrendszerünk, noha edzettebb lesz, mintha semmilyen mozgást nem végeznénk, nem lesz felkészülve a hirtelen jövő változások, stressz helyzetek kezelésére.
Ellenben a ciklikusan változó mozgás; erőkifejtés-pihenés vagy elindítás-megállítás, felkészíti a szervezetet az állandó változás kezelésére, így kevésbé fogja felmondani a szolgálatot olyan stressz helyzetekben, amikor igazán szükség van rá!
A hosszútávfutás vagy biciklizés kivételével szinte minden sportág ciklikusan változó mozgásból áll. Logikus tehát, hogy a felkészülés is inkább ilyen jellegű mozgásból álljon!
Lehet, hogy érdemes átgondolnunk az eddigi ismereteinket, s az óránkon át végzett egyenletes - sokszor unalmas - mozgást leválthatnánk egy izgalmasabb változó erőkifejtést igénylő mozgásra, ami az egészségünknek és a zsírégetésnek is jobban kedvez!
Azért érdekelne, az, hogy ha nem éri el az üzemi hőmérsékletet a test és nem aerob mozgás, akkor honnan származik az energia:
1. van aerob jellegű energia szolgáltatás (alacsony intenzitású mozgásnál)
2. anareob mozgás energia szolgáltatás
1. lehet zsírból, vagy szénhidráttól, ami a mozgás idejétől függ. A test mikor elkezdenek lemerülni a szénhidrát raktárak, akkor kiméletlenül zsírt fogunk felhasználni
2. csak szénhidrátból megy.
A mozgás befejezése után a test elkezd regenerálódni, amihez elsődlegesen zsírt fog használni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!