Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a legjobb bojlirecept?

Melyik a legjobb bojlirecept?

Figyelt kérdés

Megelégeltem a bolti bojliknak az árát, szeretnék ETETÉSRE csinálni magamnak. Csalizni veszek valamit, az nem gáz. Több receptet láttam, van amibe kell tojás, van amit elkészíteni még drágább mintha megvenném mert ezerféle aromát használ az ombre, ti milyet szoktatok csinálni?

Itt van például ez a recept: [link]


ez megfelelő lenne? ha tennék hozzá aromát, mondjuk mézeset kis flaskából, akkor azt még a főzés előtt vagy a főzés után kéne rátenni?



2012. jún. 27. 15:27
1 2 3
 21/24 kopasz78 ***** válasza:
0%

Végül is igazad van.

Mindenkinek ugyanannyira joga van hülyeséget ajánlani, mint amennyire megfogadni.

2013. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Farkas Milán ***** válasza:

Hagyd Gomzoli! Nem éri meg vele vitázni!


Tisztelt Kopasz!

Nagyon jó az a recept, amit leírtál. De kérdezem én, hogy egy kezdő bojlis horgász aki még sohase csinált bojlit és semmilyen tapasztalata nincs ilyen téren, az hasra ütve röhögve meg fog csinálni hibátlanul egy ilyen bojlit már az első próbálkozásra! Tudom, hogy te már bojli rollerrel a kezedben jöttél világra és sohasem hibáztál semmiben, de az emberek többsége hajlamos a hibázásra!

Akkor leírnám, hogy az én "pancsolt" bojlim receptjét honnan vettem! Bizonyára ismered a "carpfriendbaits" csalikat! Ezek a csali kereskedelmi forgalomban nem kaphatók, viszont lehet belőlük rendelni! Ha figyelemmel követed a különböző horgászportálokat ( haldorádó, cfb.hu, carpmania,...stb.), akkor minden bizonnyal sokszor olvashattál olyan cikkeket, amik Knitli Sándor tollából származnak. Én úgy gondolom, hogy ő a carpfriendbaits "szellemi atyja". Az utóbbi időben ez a tesztcsapat mindenkinél több nagytestű halat fogott a saját készítésű csalijaikkal! Ha nem hiszed, akkor nyugodtan keresd vissza a fogásaikat az előbb megadott honlapokon! Knitli Sándor "sanyacarp" néven, míg egy másik nagyszerű horgász, KAraszi Zsolt " bojliszsolti" néven van regisztrálva( csak hogy utána tudj nézni !) Felvettem velük a kapcsolatot illetve azzal a személlyel, aki az egész tesztcsapatnak a bojlit gyártja. Vele leveleztem egy ideig és tőle kértem tanácsot! Ők az összes bojlit csak nagyon kevés adalékkal gyártják.

Nézzük csak, egy kiló mix mellé mit ajánlanak?

"Alap elkészítési ajánlat:

- 11-13db tojás mérettől függően

- 20-30ml halolaj

- 30ml CSL

- 3g édesítő

- 30g só

- aroma 5-15ml tetszés szerinti ízben (ajánlás: 8ml fokhagyma, 7ml frankfurti kolbász)


Ez alapján készítettem el én is a "pancsolt" bojlimat. Láthatod, nem bonyolítják túl a csalikészítést, mégis rengeteg halat fognak. És nem kockatavakon horgásznak!!

Engem nyugodtan becsmérelhetsz, de ezeknek a horgászoknak a tudását nem vonhatod kérőre, mert a tudásanyaguk és tapasztalatok többszöröse a tiédnek, sokat tanulhatnál tőlük, tanítani tudnának téged!!

Részemről abbahagytam az értelmetlen vitát, nem fogok reagálni a provokációra, mert ez már az.

Okos enged,....

2013. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 kopasz78 ***** válasza:
0%

Megint csak félrebeszélsz... engem nem zavar, ha az atyaúristentől kérsz csodareceptet.

Nevekkel én is tudok dobálózni akik épp ennek az ellenkezőjét javasolják... erre csak azt mondom: "könnyű más faszával csalánt verni".

Jó anyagból, vagy szarból tud egy "kezdő" jó golyót gyúrni?

Ha hallgattál volna...

2013. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Milyen retek ez a kopasz78. Primitív, értetlen majom. Meg ne lássalak itt!!! Hrrrrrrr
2014. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!