Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a legjobb bojlirecept?

Melyik a legjobb bojlirecept?

Figyelt kérdés

Megelégeltem a bolti bojliknak az árát, szeretnék ETETÉSRE csinálni magamnak. Csalizni veszek valamit, az nem gáz. Több receptet láttam, van amibe kell tojás, van amit elkészíteni még drágább mintha megvenném mert ezerféle aromát használ az ombre, ti milyet szoktatok csinálni?

Itt van például ez a recept: [link]


ez megfelelő lenne? ha tennék hozzá aromát, mondjuk mézeset kis flaskából, akkor azt még a főzés előtt vagy a főzés után kéne rátenni?



2012. jún. 27. 15:27
1 2 3
 11/24 gomzoli ***** válasza:
0%

Minden respect mellett, de ha olcsót és jót akarsz, akkor menj a takarmányboltba, és vegyél csirketápot. Ezt átszitálod, a nagyobb szemcsék kiszűrése végett (ha túl sok benne marad, törékeny lesz a bojlid), ezután összekeverheted a fentebb ajánlott aromákkal, a fokhagymát a turmixgépben lepürésíted a tojásokkal együtt, adsz hozzá 1-2 evőkanál sót (kb. 3 kilónyihoz), és annyi tojást, amennyivel összekeverve egy nem túl nedves, nem túl ragacsos masszát gyúrhatsz, majd ezekből golyókat formálsz, és pár percig főzöd őket.

Olcsó, és jó (több éve jól működik... a haverom majdnem gutaütést kapott, mikor 8-1 állásnál végül elárultam neki mosolyogva a receptemet. Ő az egy szem halát a 18 eurós bojlijával fogta... az enyémnek a kilóára 2,60 körül volt...)

2012. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Farkas Milán ***** válasza:
Az én receptemből készített bojli kilója sem több 1000-1200 forintnál!
2012. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 kopasz78 ***** válasza:
Olyan aromát ajánlani bojliba ami nem főzhető... itt valaki hülyeséget beszél. :)
2013. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Farkas Milán ***** válasza:
Melyik aroma nem főzhető?
2013. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 kopasz78 ***** válasza:

1. a magyarbetyárod...

2. a bojlid olyan zárt, hogy abból nem sok aroma távozik...

3. ország-világ előtt fikázod az olcsóbb bojlikat, amit Te csinálsz az maximum egy túlaromásított fagolyó - bár azt is kétlem, hogy a tojás ezt összetartja...

4. nem tudom, hol horgászol, de ha Te ezzel fél óra alatt három pontyot fogsz, addig én gumikukoricával 10-et...

2013. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 gomzoli ***** válasza:
0%

Kipróbáltad a bojliját, Kopasz?

Biztos, ha ennyire határozott ítéletet hozol, mint a felsőfokú bíróság.

Mi lenne, ha ajánlanál valamit, ami ennél jobb? Vagy csak maradsz a fikázásnál, mert ahhoz nem kell se tudás, se ész?


Vedd figyelembe, hogy a kérdező olcsón előállítható, de jól használható etetőbojlit akart készíteni anno Júniusban...

2013. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Farkas Milán ***** válasza:

Köszönöm Gomzoli, hogy kiállsz mellettem!!


Miért nem próbálod ki inkább te is! Azután bármilyen kritikát elfogadok! Szerintem egyáltalán nem zárt bojli. Azt lehet, hogy elfelejtettem leírni, hogy raktam bele nem közepes mennyiségű repcét is ( a mixhez viszonyítva közepes mennyiségű ). Bizonyára tudod, hogy a bojliba rakott aprómagvak növelik a csali vonzerejét, tovább az etetésen tartják a halat és a bojli kioldódását is felgyorsítják/javítják. Ezt onnan tudom, hogy nem csak homlokra csapva kotyvasztottam valamit, hanem sokat utánaolvastam és az általam jónak gondolt receptekből próbáltam összeválogatni azokat, amelyek számomra még megfizethetők! Több fajta összetételt is megpróbáltam és ez bizonyult a legjobbnak! NEm azt mondom, hogy ez a bojli a legjobb, mert nem az!!! DE a kérdező egy olcsó etetőbojlit akar csinálni és etetőbojlinak szerintem jó!!

A másik, hogy leírtam, hogy hagytam kb. 30-35 szemet és azokat csak szárítottam! Tehát oldódó bojli lett belőle ( oldódó bojliknál nem beszélhetünk arról, hogy zárt-e vagy sem, mert nincs olyan, hogy zárt oldódó bojli) aminek oldódása a horgászatkor 30-50 perc között volt ! ennyi idő alatt oldódott fel annyira, hogy leesett a hajszálelőkéről), de a vízbe érkezés után azonnal elkezdte az oldódást. és mind a csl mind a normál aroma munkáját is szemmel látható volt a pohárban történő "teszteléskor".

NEm tudom, hogy miért tartod ennyire nagy hülyeségnek az etetőanyagból való bojlikészítést. A haldorádó horgászportálon is több cikk jelent már meg etetőanyagos bojliról, amivel nagy sikereket értek el. Maga Döme Gábor is bátorította a horgászokat, hogy nyugodtan készítsenek pelletet és bojlit etetőanyagokból. Mert szerintem te is tudod, hogy egy jó minőségű etetőanyag már majdnem olyan beltartalommal bír, mint egy bojlimix!


Igazából szerintem az a bajod, hogy egy másik kérdésen összevitáztunk, és most megpróbálsz minden válaszomba belekötni, mert a büszkeséged nem hagyja, hogy annyiban hagyd a dolgokat. De az tényleg értelmetlen kötözködés!!

Nekem nem célom az, hogy meggyőzzelek. Mit érdekel engem, hogy elhiszed-e/ elfogadod-e, hogy én milyen módszerrel és csalikkal vagyok sikeres?? Az a lényeg, hogy én tudom, hogy amit csinálok, az jó. És addig, amíg halat fogok ezekkel a csalikkal, módszerekkel, addig használni is fogom!

2013. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Farkas Milán ***** válasza:
Az egyik mondatot eltoltam egy kicsit: " szóval raktam a bojliba közepes mennyiségű repcét is" Egy oda nem illő "nem" szó is becsúszott valamiért. Biztos, hogy már a következő mondat járt az eszembe! :)
2013. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 kopasz78 ***** válasza:

halas/büdös (olcsóbb):

Halliszt 30%

Húsliszt 5%

Kutyatáp 5%

Vitamelo 10%

Szójaliszt 20%

Kukoricakeményítő 10%

Búzadara 5%

Madáreleség (darálva) 5%

Forelli (darálva) 5%


Lazacolaj 40ml

Lazac/vagy büdös aroma 8ml

Ambio 10ml

Betain 10g

Só 3/4 evőkanál

Tojás 10db


1. Messziről jött ember azt mond amit akar... (egy kicsit ebből, egy kicsit abból duma)

2. Nem támadtalak, csak véleményt alkottam.

3. Pancsolt bojli helyett többre megy sima olajos halibut pellettel (egy vödör légmentesen zárható vödörbe, esetleg zacskóba, bele a pelletet, és atraktorral fellocsolni)

4. Döme Gábor még a bojlifúrón szétpergő pelletjére is azt mondta, hogy milyen szuper - a nagyszámú negatív visszajelzés után elismerte, hogy valóban szar volt.

Nagyon jó horgász, de a csalijai az árához képest sz*rok.

5. Kockatavon halat fogni bárki tud...

6. Egy igazi víz:

[link]


üdv.

2013. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 gomzoli ***** válasza:
0%

Ha már újra fellendült itt az eszmecsere, akkor bátorkodok én is leírni a büdös bojlim receptjét.

Nem grammozok, mivel én magam sem szoktam a hozzávalókat kimérni, hanem érzésre adagolom. Elrontanom még nem sikerült így sem.


Frolic, marhahúsos, ledarálva, kb. 30-40%

Halliszt, kb. 10%

Búzadara és polenta (finomra őrölt kukoricadara) összesen kb. 20-30%

Pirított és ledarált kendermag, 5-10%

Babatápszer (cumisüvegbe való, feloldandó) 5-10%

Szárított vízibolha (akvarisztikából) 1 tasak.

Aromák: ami neked tetszik. Én a Seafood cocktailt és a rákos ízűt kedvelem.

Egy egész fej fokhagyma, melyet a tojásokkal együtt turmixolok szét. Az sem baj, ha egy kis tojáshéj is esik bele... És só, plusz néhány Ek. cukor.

A tojások számát nem határozom meg előre, annyit adok hozzá, amennyit felvesz anélkül, hogy a massza túl puha és nedves legyen. Ha van pl. 3-4 kilónyi szárazanyagom, azt összekeverem, és hozzáöntök kb. 12-14 tojást. Ha túl száraz, csapok hozzá még pár darabot.

Az aromák adagolásánál megintcsak nem állítok magamnak szabályokat. Érzésre csurrantok a tojáshoz, mielőtt a masszával elkeverem.

A formázott golyókat kb. 3-4 percig főzöm rotyogó vízben, utána néhány napig szárítom. Kilónként becsomagolom, és végül fagyasztom őket. Volt úgy is, hogy egy kartondobozba tettem őket, és a padláson kavics keménységűre hagytam őket száradni: így sem romlottak meg. És ezekkel is fogtam pontyokat.

Gondolom az én bojlijaim is "zártak", de sebaj, elég ha én magam nyitott vagyok a világ felé. Különben, ha 4-5 óra elteltével kiveszem a szerelékem, és még én magam is érzem, hogy az "ázott" bojlinak "szaga van", akkor annyira csak nem veszett az ügy, figyelembe véve, hogy a ponty "szaglása" sokszorosan jobb az enyémnél...


Biztos kideríti majd valaki, hogy valamit nem jól csinálok, ezért- vagy azért sz@r az egész, de tájékozatlanságomnak hála, eddig boldog tudatlanságban is elég sikerem volt vele.

2013. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!