Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 7 éves kezdőhorgász vagyok,...

7 éves kezdőhorgász vagyok, és az a kérdésem hogy iszapos vízben hogy lehet eredményesen horgászni?

Figyelt kérdés

#iszapos víz
2012. ápr. 20. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úszózva. Lassan süllyedő, gyorsan szétbomló etetőanyaggal. Vagy fenekezve tirolifával.
2012. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:

Kissé elbizonytalanodtam, amikor a tirolifás fenekezést olvastam, az én elmémben még az ragadt meg gyerekkoromból, hogy 14 éven aluli gyerekhorgász csak úszózhat. Persze az azóta eltelt 25 év során változhattak is a dolgok.

Az úszózó szereléket osztott súlyozással nehezíteném, mégpedig úgy, hogy a zsinórra csíptetett ólmok közül a nagyobbacskák feljebb, a kisebbek a horog felé lennének, szépen elosztva. Az eresztéket (az úszó távolságát a horogtól, pontosabban a legalsó ólomtól) úgy kellene beállítani, hogy a felcsalizott horog picivel a fenék felett legyen.

Ha a víz áramlása miatt muszály, hogy a szerelék le legyen "horgonyozva", akkor az eresztéket úgy állítsd be, hogy az alsó ólmok a fenéken legyenek, ezt abból látod, hogy az úszód ferdén áll. A horog és az alsó ólom között viszont legyen nagyobb a távolság, úgy 25-30 centi. Érdemes könnyű, sőt lebegő csalit használni. Pl. a csontik közé bábot is szúrni, a sötétbarna színűekből, ezek ugyanis nem süllyednek, így kicsit kiegyensúlyozzák a horgod és csalid súlyát, így az nem süllyed bele az iszapba. Vagy a kukoricaszemek közé egy kis hungarocell-golyót is a horogra szúrni.

Az etetőanyag pedig tényleg legyen vagy:

-félig száraz, éppen csak összegyúrható, vagy

-túlnedvesített, szinte püré állagú.

Mindkét módszer esetén képződik egy nagy illatos felhő a víz alatt, az etetőanyag-részecskék viszont szétoszlanak, nem egykupacban süllyednek a fenékre (fenékbe).

2012. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Főzős Laci ***** válasza:
még egy fontos dolog:érdemes egy pici hungarocell,vagy nikecell golyócskát feltűzni a horogra elsőként.Ez meg fogja emelni a horgot a csalival egy kicsit,tehát nem süllyed bele az iszapba.Próbáld ki,meglátod eredményes lesz!
2013. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Főzős Laci ***** válasza:
Ja,még valami.Kis súlyú úszókkal horgássz.Ne 2,3,4 grammossal,hanem 0,5;0,2;1 g stb -ilyenekkel.Meg érdemes úgy nevezett előre megkötött horgokkal horgásznod,és kicsi méretűekkel.12,14,16-ossal.Az előre megkötött horgok kicsit drágábbak,viszont rendkívül stabilak,erősek.Kérj segítséget az eladótól,és megmutatja melyik az.
2013. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!