7 éves kezdőhorgász vagyok, és az a kérdésem hogy iszapos vízben hogy lehet eredményesen horgászni?
Kissé elbizonytalanodtam, amikor a tirolifás fenekezést olvastam, az én elmémben még az ragadt meg gyerekkoromból, hogy 14 éven aluli gyerekhorgász csak úszózhat. Persze az azóta eltelt 25 év során változhattak is a dolgok.
Az úszózó szereléket osztott súlyozással nehezíteném, mégpedig úgy, hogy a zsinórra csíptetett ólmok közül a nagyobbacskák feljebb, a kisebbek a horog felé lennének, szépen elosztva. Az eresztéket (az úszó távolságát a horogtól, pontosabban a legalsó ólomtól) úgy kellene beállítani, hogy a felcsalizott horog picivel a fenék felett legyen.
Ha a víz áramlása miatt muszály, hogy a szerelék le legyen "horgonyozva", akkor az eresztéket úgy állítsd be, hogy az alsó ólmok a fenéken legyenek, ezt abból látod, hogy az úszód ferdén áll. A horog és az alsó ólom között viszont legyen nagyobb a távolság, úgy 25-30 centi. Érdemes könnyű, sőt lebegő csalit használni. Pl. a csontik közé bábot is szúrni, a sötétbarna színűekből, ezek ugyanis nem süllyednek, így kicsit kiegyensúlyozzák a horgod és csalid súlyát, így az nem süllyed bele az iszapba. Vagy a kukoricaszemek közé egy kis hungarocell-golyót is a horogra szúrni.
Az etetőanyag pedig tényleg legyen vagy:
-félig száraz, éppen csak összegyúrható, vagy
-túlnedvesített, szinte püré állagú.
Mindkét módszer esetén képződik egy nagy illatos felhő a víz alatt, az etetőanyag-részecskék viszont szétoszlanak, nem egykupacban süllyednek a fenékre (fenékbe).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!