HORGÁSZAT! Kora tavasszal szeretnék horgászni pontyra. (március eleje). Fenekező módszerrel, tavon. Milyen módszereket ajánlotok? Csali, etetőanyag ízesítése milyen legyen? Thx!
Én a pontyhorgászatnak a bojlis ágát művelem, de remélem, hogy segítséget tudok neked nyújtani! Az előző válaszadóhoz hasonlóan én is azt ajánlom, hogy sötétebb tónusú etetőanyagot használj, mert az élénk színek ekkor még zavaróan is hathatnak a halakra.(A csali esetén ez nem igaz!!! Tavasszal nagyon jó eredményeket lehet elérni 1 szem apró, 10-14 miliméteres fluo pop-up bojlival!) Tudom ajánlani a haldorádó pelletes fekete etetőanyagát, ami nyári "döglött" vizekre lett kitalálva, azonban hideg vizekben is nagyon jól teljesít. Élőanyag használata mindenképpen fontos, mivel ilyenkor a halaknak fokozott fehérjeszükségletük van. Valamint jó, ha raksz bele csemegekukoricát is a szénhidráttartalma miatt. Viszont nem ajánlom a szúnyoglárva használatát abban az esetben, ha csak kifejezetten pontyra horgászol, mert a fehérhalak megzavarhatják horgászatodat. Viszont ajánlom, hogy tegyél bele sok aprómagot, például kendert, repcét és lent. Én a kisállat kereskedésekben kapható papagájkaját használom fel erre a célra. Nem kell főzni, elég ha forró vízben áztatod. Tavasszal mindenképpen oda kell figyelni az aromázásra, ugyanis ezen múlhat a horgászatod sikeressége!! Nyugodtan használhatsz töményebb aromákat, mint nyáron, de ne feledd, hogy azért ezt sem szabad eltúlozni. Tavaszi horgászatoknál legfontosabb a helykeresés!! Az előző válaszadó ezt nagyon jól leírta! Rossz idő esetén mélyebb vizet, felmelegedő víz esetén sekélyebbet keress! Tapasztalatom szerint nem muszáj drasztikusan leegyszerűsíteni a végszereléket. Én a hideg vizekben ugyanazokat a felszereléseket használom mint nyáron, viszont kisebb horoggal. Fontos, hogy a csalit mindenképpen könnyítsd ki! Vagy technopufival, vagy puffasztott rizzsel, vagy akár pop-up bojlival. Ugyanis ilyenkor a halak nagyon finoman táplálkoznak. A csali kikönnyítése lehetővé teszi azt, hogy a horog akkor is a hal szájába kerüljön, ha a hal csak a horog mellett lévő etetőanyagot szívogatja! Nagyon jó akadás érhető el így. Végül megosztom veled legeredményesebb hidegvízi módszeremet: Az etetőanyagot feldúsítom mindenféle aprómaggal, ahogy azt már ez előbbiekben leírtam. Az apró 10-12-es méretű horgot egy nagyon rövid, mindössze 5-7 centis előkére kötöm, és egy szem technopufival csalizok. Bedobás előtt a horgot belenyomom a kosárban levő etetőanyagba. A módszer sikeressége abban rejlik, hogy amikor a hal az etetőanyagban levő aprómagokat szívogatja, akkor a pufival csalizott horog egyenesen berepül a szájába. Sokan azt mondják, hogy tavasszal nagyon le kell vékonyítani a horogelőkét, azonban én az előbb említett módszerhez 36-os monofil zsinórt használok horogelőkének. Szerintem a zsinór vastagsága nem zavarja annyira a halakat, mint amennyire azt híresztelik. Ezt azért merem kijelenteni ilyen nagy önbizalommal, mert a vékony 18-as vagy 20-as horogelőkével nem fogtam több halat, mint a vastaggal!!
Remélem nem untattalak nagyon! Sok sikert, és nagy pontyokat kívánok!
Görbüljön!
Milánnak igaza van abban (is), ami a horogelőke vastagságát illeti. Ha eleve önakasztós módszerrel, és szabadon hagyott horoggal horgászunk, még előny is a vastag zsinór merevsége. A hal nem tudja olyan könnyen kiköpni a horgot, ha már felszippantotta. Stiff Rig néven ismerik a bojlisok ezt a fajta előkét. Jómagam 40-es fluorocarbon zsinórból készítem a pontyozó előkéimet, mert ez a fajta zsinór még merevebb az átlagos monofilnál.
Ha azonban hagyományos módon, a horogra tűzött csalival próbálkozunk, ahol nem az önakasztás elérése a cél, ott bizony mégis jobb a vékony, lágy, kevésbé feltűnő előkezsinór.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!