Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pisztrángra mivel menjek? (És...

Dockos. kérdése:

Pisztrángra mivel menjek? (És még a csendes óceánra is van pár kérdés. )

Figyelt kérdés
Mivel kiköltöztünk Új Zélandra, ezért végre itt van Pisztráng.És nem is tudom mivel menjek rá.Amúgy meg itt van a csendes óceán és egy 1 kilométeres móló.Ide mivel menjek el?
2011. nov. 13. 06:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Horoggal és damillal szerintem, de akár hálóval, de még szigonnyal is megoldható, ha eléggé ügyes vagy.
2011. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem milyen csalival?
2011. nov. 13. 11:57
 3/5 gomzoli ***** válasza:

A tengerparton fenekezhetsz, villantózhatsz. Előzőhöz vegyél egy "surf" jellegű botot (4,2-4,5 m hosszú, dobósúly 200gr-ig), nagy orsóval, sok zsinórral, rajta 100-200 gr-os végólom, fölötte két páternoszter, egymástól kb. 50 centire, rövid, 15 centis előkékkel, hosszú szárú horoggal, a csali kagylóhús, vagy homoki féreg (csak a német nevét tudom: watwurm) természetesen nem csak szúrva, hanem fűzve, hogy a hatalmas hosszú dobást kibírják. a botot meredeken feltámasztva a spiccről figyeled a kapást.

Villantózáshoz egy 3 méteres, erősebb villantósbot (spinning rod) kell, olyan támolygó villantókat válassz, amik karcsú formájuk mellet elég nagy önsúllyal rendelkeznek, tehát vastagabb "lemezből" készültek, így messze dobhatóak, gyorsan süllyednek, és gyorsan vontathatóak, anélkül hogy a felszínre kényszerülnének. Pl. Abu Toby

2011. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:
A pisztrángozás előtt megérdeklődném a helyedben, hogy vannak-e különleges szabályok a horgászvízre vonatkozóan, mert sok helyen nem engedik a természetes csalikat, sőt van ahol csakis a legyező módszer engedélyezett (fly only). ha minden szabad, akkor a legeredményesebb a hagyományos "úszós-gilisztás" módszerrel lehetsz, de sokkal élvezetesebb a finom pergető horgászat, nem túl hosszú, 2,1- 2,5m-es bottal, kicsiny wobblerrel, vagy körforgó villantóval, esetleg streamerrel. Természetes csalik között még nagyon sikeres a viaszmoly lárvája is, amit tévesen méhlárvának szoktak hívni, és egy jókora csontkukacra emlékeztet. Az apró, ujjnyi babahal is remekül működik, plána ha döglötten felfűzve pergető módszerrel kínálod fel. Sok sikert. Egyébként meg nézegesd, hogy a helyiek mit és hogyan csinálnak, azoktól még többet tanulhatsz.
2011. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek és amúgy minden engedélyezett.
2011. nov. 16. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!