Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hol tanuljak meg úszni?

Hol tanuljak meg úszni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és most kezdtem el tanulgatni apámmal de sokan mondják hogy kéne edzőhöz járni csak így csoportba uszodába félek hogy lenéznek hogy 15 évesen nem nagyon tudok úszni. Milyen lehetőségem van hogy így edzőhöz járjak? Vagy mit csináljak? Végülis az alapokat már kezdem elsajátítani.
2011. jún. 24. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha apukád jól tud úszni, akkor tanulj nyugodtan vele. Rengeteg ember tanult így úszni, nem edzőtől.

Egyébként nem ciki úszásoktatásra sem menni, olyat keress, ahol idősebbek is vannak.

2011. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16 évesen kezdtem el úszni tanulni oktatóval. Nálunk van olyan, hogy egyéni úszásoktatás ahol csak te és az edző vagytok! Jelentkezz arra! Üdv
2011. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne félj a lenézéstől!!!

Én is 15 évesen tanultam meg úszni. Korábban nagyon féltem a vízben és családtag vagy barátok nem tudtak rávenni az úszásra, mert nem voltak velem szigorúak... Nem hallgattam rájuk, féltem, nem ment. Már beletörődtem, hogy én sose fogok úszni.


Aztán középiskolás lettem és mivel elég gyengécske voltam, meg rosszul lettem tornatermi futás közben, azt javasolta a tesitanárnő, hogy menjek el úszni.

Na jó, de nem tudok, mondtam neki. Aztán azt mondta, hogy az nem baj, majd ő megtanít, hisz ő jár az uszodába az úszósokkal... Hm, nem mertem vitatkozni, mert nagyon szigorú volt.

Elmentem hát az uszodába, és egy minimedencében tanított. Attól féltem, hogy betegyem a fejem a vízbe... Nem akartam, mint ahogy a barátaimnak sem tettem meg... A tesitanárnő viszont rámordított... Muszáj volt... És lám-lám, mégiscsak sikerült! Azt csináltam amit mondott, és működött! Féltem, de örültem is, és amikor látta, hogy kezdek ráérezni, már ős is elmosolyodott néha. Szóval nekem ilyen szigorú profi segítség nélkül nem ment volna. Azóta is istenítem azt a szipirtyót! :-)


És az, hogy ciki?? Melyik a cikibb?

Az, hogy 15 éves korban kinevetnek a nagymedencében úszó iskolatársaim?

Vagy az, ha 30 évesen sem tudok úszni?

Na...


Egyébként engem csak irigyeltek a társaim, mert a kismedencében melegebb volt a víz... :-)


Szóval menj edzőhöz/tanárhoz/profihoz!!! Magabiztosabb leszel.

2011. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha apád jól uszik akkor tanulhacc vele is.

én 11 éves koromban tanultam meg uszni,tengeren.igaz alig sikerult pár méter az elején,de mostmár 2 évre rá,mar a 100at is meguszom:)amit még nem tudok olyan jol az a nöi uszás,mert az nekem lassu és fárasztó...


én azt mondom,hogy ne félj menny oktatohoz:)ha már az alapokat el sajátitottad,akkor nem lehet baj.:)

2011. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bablevesben.
2011. júl. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!