Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 1-1 úszásnemnél hogy kell a...

1-1 úszásnemnél hogy kell a levegőt venni és kifújni?

Figyelt kérdés

hogy kell a levegőt belélegezni és kifújni ezekben az esetekben?(tehát orron vegyek levegőt és szájon ki minden esetben?)


-mellúszás kitartott fejjel

-fejbedúgós mellúszás(ahogy a versenyzők is szoktak)

-gyorsúszás


2009. jan. 8. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:
vki segitene?
2009. jan. 10. 00:22
 2/4 anonim válasza:
81%

Persze hogy orron beveszed a levegőt és szájon kifújod. Minden úszásnemnél így kell és szerntem még minden tempóra vegyél levegőt, ha nincs nagyobb gyakorlatod ne próbáld ki azt hogy gyorsúszás 4-es 6-os 8-as levegő.(ez azt jelenti, hogy 4-6-8 tempóra veszel 1 levegőt, de kezdőként NE!!!)

egy volt versenyúszó

2009. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

3 évet úsztam és most 2 vízilabdázom.

és azt csinálom hogy elkezdek úszni veszek egy kis levegőt és aztán kifújom a víz alatt és feljövök újabb levegőért. én a számon szoktam kifújni és a levegőt is azon veszem. sok sikert:)

2009. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

szádon be- szádon ki...kérdező hanem vagy profi ezt ne próbáld meg mert megfulladsz...

több éve uszok és én mondjuk meg tudom csinálni de neked nem lessz időd ha feljöttél a víz alól levegőt venni,ha szádon fújod ki mert túl sok mozdulatsort akarsz végigvinni ugyanazzal a testrésszel. szerintem orron ki szájon be ...ezt megtudod tanulni:)

2009. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!