Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet minimalizálni a...

Hogyan lehet minimalizálni a víznyelést úszás közben?

Figyelt kérdés

Talán mondhatom magam gyakorlott úszónak, heti 1-2x leúszok 2-2,5km-t 40-50 perces edzésként.


Az utóbbi időben viszont egyre erősebb allergiát vált ki belőlem a víz (az uszodában a klór és mocsok miatt gondolom, természetes vizekben az algák miatt 21-22 fokos vízhő felett).


Gyors és mell van az edzésben.

Mellúszáskor leginkább a fejemről lefolyó víz kerülhet a szám elé.

Gyorsúszáskor inkább talán saját magam által fröcskölt víz, amit belélegzek. Tehát nem kerülök a víz alá, nem a vízfelszín alól nyelek be, nem nyelek konkrétan olyan vízmennyiséget, hogy meg kelljen állnom köhögni, mint aki félrenyelt. Cseppeket tüdőzök le. Illetve ja, próbálom a kifújást is úgy időzíteni, hogy ne a buborékoktől fröcsögjek, és hogy amikor kint van a szám már, akkor is fújja el az orromból a kiáramló levegő a vizet a szám elől.


És hát na, nem akarok antihisztaminon élni, az úszás pedig fontos nekem, ez az, amit szeretek mozogni. Nem tudom miért kell ilyen megkeserítőnek lennie.


aug. 29. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Én úszóként csak megszoktam, de azzal tudsz kísérletezni, hogy mi van, ha egy-egy másodperccel korábban/később veszel levegőt, vagy ha azt a kart, amire levegőt akarsz venni picit lassabban csinálod.
aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván technikát gyakorolni kell,de némi víz nekem is lemegy.
aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg gyorsúszáskor oldalra fordulni és nem lőtyölni. Ha jó tempóban úszol, jó hullámot csinálsz és nem nyelsz semmit. ugyanez mellőszásnál is érvényes. Ha nem kapkodsz, hanem türelmesen, tisztességesen úszol nem nyelsz semmit.
aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Valamennyit bizonyos fog nyelni, az úszók is nyelnek.
aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lassítsd a technikát és azon belül próbáld különböző féleképpen időzíteni a karcsapásokat és levegővételeket.

Nekem pl mellnél az segít ha már akkor veszem a levegot mig kimegy a fejem a vizbol. Benntartott levegovel kezd el visszamenni a fejem

aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*bocsi fordítva. Tehát felemelem a fejsm, hagyom csurogni és utána veszem a levegőt
aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!