Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Erjesztett kukoricán egy...

Erjesztett kukoricán egy kicsi penész kb borsótol kisebb baj?

Figyelt kérdés

Sima áztatott kukoricának szántam múlt hét előtt csak eső miatt nem volt peca és nem akartam kidobni...

Igy 2hét alatt be erjedt magába és hab tetején egy kis penész keletkezett.

Érdemes még felhasználni?



jún. 21. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Kuka ugy ahogy van
jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja, ha a kukorica szemek víz alatt vannak, és valóban megerjedt.

Akkor tud tönkre menni, ha nincs víz alatt, csak nedves, de levegő is bejut a kukorica szemek közé, akkor valóban megeszi a penész.

A vízzel borított kukorica felületén megjelenő lepedék sok esetben nem is penész, hanem a baktériumok tömege, a tejsav esetében fehér, és aludttejre emlékeztető savanyú a szaga, a vajsav büdös, enyhébb esetben csak "lábszagú", de inkább erősebb, ami már inkább bűz, nem szag, és a lepedék "koszos", nem fehér.

jún. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# Büdös volt mint a dög... Mert magába erjedt ahogy írtam szóval vajsavas volt.

És penész volt szerintem mert a hab rajta volt meg szürkés volt az oké.

De amint írtam penész volt rajta mert zöldes volt de kicsi borsónyi.

De biztos ami biztos leszedtem a tétjééről. Szerintem az is elég lett volna.

De inkább átmostam friss vízzel 2szer.

A szaga enyhébb lett de így is büdös volt.

A lényeg hogy felhasználtam és adta a halat, úgyhogy jól sült el a dolog.

jún. 24. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy adta a halat, lényegében semmi baja nem volt.

A penésznek levegőre is szüksége van, a felületen megjelenő penész miatt kár lett volna kidobni ahogy az az egyes javasolta.


El lehet rontani az erjesztést, ha krvés vízbe kerülnek bele a kukorica szemek, azt magába szívja, és nedves környezetben, de levegővel érinkezik - akkor az erjedés helyett a penészedés indul be, a penésugombának megfelelő környezet miatt.

A tejsavas erjesztés, a fermentálás ősidők óta ismert tartósító eljárás, úgy készül a kovászos uborka, a savanyúkáposzta is.

Ott is a megfelelő környezet biztosítása a kulcs, nem akarunk sem vajsavat, sem penészt szaporítani a tejsavak helyett.

jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!