Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a lélegzet visszatartásom?

Figyelt kérdés

1:20 a rekordom és el szeretném érni a 2 percet.

(az 1:20 gyakorlás nélkül volt)



2020. aug. 28. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Én 1 módszert ismerek, az pedig a hiperventillálás, beszív kifúj, jó mélyen hasba lélegezni, és gyorsan beszívod, gyorsan kipréseled, de többet mint amit kényelmes kifújni, tenyleg préseld ki, és egyből gyorsan beszívod, így kell csinállni, fél-1percig, később lehet többet is, ezzel feltöltöd a véredet oxigénnel, majd a végén 1 nagy levegő és bentart...

Szerintem ha 1:20at birsz, akkor ezzel a módszerrel meg is lehet a 2perc...

Amúgy van veszélye is mert ez a módszer ajulásveszéllyel is társul, főleg ha nem vagy hozzászokva, szóval csak óvatosan...

De amúgy vannak ennek technikái, egy időben beleméjedgettem, de aztan annyira nem erdekelt, hogy nagyon beleássam magam... 1 biztos, sajnos magyarul nincs róla sok írás, de angolul találni szép leírásokat... technikákról, edzésekről.

2020. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg növelni az üres tüdővel töltött időt! Ha pl. nyugalomban ülsz, végzel egy mély kilégzést, majd nem veszel levegőt.


Ha 20 mp-ig kibírod különösebb légszomj nélkül, akkor elég jó alap-állóképességed van. De ezen is lehet javítani.

2020. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a szuszogós gyakorlatok helyett olyan sportokkal, amik növelik a tüdőkapacitást, pl. úszás, futás.
2020. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a tüdőkapacításon van a hangsúly, hanem azon, hogy a véred mennyi oxigént tud szállítani/atmenetileg raktározni...

A világrekord 27perc... hidd el, az nem a tüdőkapacitáson múlott.

2020. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Légzés ereje c. könyvet! Ez nem kifejezetten a hosszú levegő visszatartásról szól, de az is fejlődik a különböző technikáktól.
2020. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!