Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mikor kapok hivatalos papirt...

Mikor kapok hivatalos papirt a bevont a fogási naplómmal kapcsolatban? Részletesen lent...

Figyelt kérdés

Kb 2 hónappal ezelőtt tilalmi időben hozzám került egy tükörponty de nem én fogtam ki.

Ellenőrzéskor nálam volt ez tény.

Rendőrségi ügy is lett belőle(szabálysértés) De ott szerencsére jól zárúlt az ügy rám nézve,mivel bizonyitékokkal rendelkeztem,így nem kaptam pénzbüntetést.

Az lenne a kérdésem,hogy mivrl a halőr a helyszinen elvette a fogási naplómat és ennek már 2 hónapja miért nem kaptam semmilyen hivatalos papirt ez ügyben,hogy pl ha be vonja az engedélyem azt meddig fogják vagy ha nem vonja be miért nem jött róla hivatalos papir?

Vagy eggyáltalán törvényesen meddig huzódhat úgy el egy ilyen ügy,hogy hogy nincs semmilyrn érdemi infó?

Válaszokat előre is köszönöm.



#horgászat #tilalom #fogási napló #Horgászengedély bevonása #Halvédelmi birság
2020. júl. 6. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Hívd fel a helyi/körzeti Halgazdálkodási Hatóságot.

2020. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogymikvannak? Mégis, hogy került az hozzád? Valaki otthagyta a parton, te meg utána ott pecáztál, de nem szedted össze a "szemetet"?
2020. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Második válaszónak....Úgy került hozzám,hogy melletünk valószinüleg engedélynélkül pecáztak mert mikor minket észre vettek elhuztak a hrlyszinről a halat hátrahagyva,ami már nem élt.

A napijegyen nem találtunk elérhetőséget a halőrét,ezért úgy gondoltuk,hogy meg várjuk a halőrt mivel már a hal nrm élt nem engedtük vissza amit utólag bánok és azt is tudom hogy élettelen állapotban is vissza kell engedni de sajnos nem ezt tettük.

Ez hiba ezzel tisztában vagyunk de nem hiszem,hogy ezért évekre be kéne vonni az engedélyt.

Sajnos 2 hónapja semmilyen papirt nem kaptunk ezzel kapcsolatban

2020. júl. 7. 15:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem. HÁt ez szar ügy, de legközelebb nem kell lelkizni. A hal nem más mint leltárkészlet. Ha ilyet találsz akkor vagy hozzá se nyúlsz, vagy elvágod a hálót és tojsz az egészre, azaz.... elhúzol onnan, de még jobb, ha nem nyúlsz semmihez, hanem levideózod és jelented a halőrnek. De ők is elmehetnek a őicsába, miért nem képesek elérhetőséget ráírni.
2020. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom meddig húzódhat ez a dolog el de már nagyon hiányzik a horgászat és a legrosszabb az egészben,hogy semmi érdrmi infót nem tudok.

Pénzbüntetést is simán be vállalnám csak ne tiltsanak el évekre... gondolom meg van az is határozva hány hónapon belül kell lezárni egy ilyen ügyet.

Mire várnak már 2 hónapja?

2020. júl. 8. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam? Kérdezd meg őket.
2020. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mi volt végül? Leírnád?
2021. febr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Végülis jól jöttem ki a dologból,mert 3 horgászhellyel arrébb 2 horgász is jelezte 3 hét mulva a gyűlésen,hogy azon a helyen és abban az időszakban amikor mi ott voltunk valószinüleg engedély nélkül horgásztak.

Így már tanuim is voltak,ettől függetlenül 3 hónap eltiltást kaptam mert ugye az nem mentesített fel,hogy a hal az én nálam volt...eggyet is értettem a büntivel és reálisnak tartottam..

Szóval azóta már több horgászaton vagyok tul,az engedélyem visszakaptam már azóta az új évest is kiváltottam és azóta sokkal jobban oda figyelek minden tekintetben.. :)

2021. febr. 12. 09:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Hurrá. Pótvizsga megvolt. :)
2021. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Krosszarcu ***** válasza:
Túl van szabályozva a horgászat.
2021. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!