Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan tudom leküzdeni a...

Hogyan tudom leküzdeni a stresszt versenyen, és hogyan reagáljak, ha veszítek?

Figyelt kérdés
Küzdősportot űzök, és jövőhéten versenyem lesz. A legutóbbi versenyen egész nap nem ettem, mert izgultam, és legyengültem, elvertek. Kiakadtam, és igen, tudom, hogy nem kéne, mivel még csak nem is egy európai bajnokság, nem is országos, de nem tudtam ellene mit tenni, pedig nem volt tétje. A kérdésem: Hogyan győzzem le a stresszt, hogy fogjam fel a veszteséget, a sérüléseket? Ja, és amúgy az életem ez a fajta sport, imádom. Előre is köszi a segítségeket! 16

2017. nov. 21. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, az még lemaradt, hogy lány vagyok.
2017. nov. 21. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Első versenyed volt? Ha már rutinosabb leszel, nem fogsz izgulni. Mert elmúlik a bizonyítási vágy.


Vedd úgy, hogy nem versenyezni mész, hanem tanulni. Egy verseny nagyon jó tanulási lehetőség. Ha veszítesz, az rámutathat egy területre, ahol még tudsz fejlődni, amit még gyakorolni kell. Így lehet fejlődni: ha le tudod vonni a tanulságot a hibákból.

2017. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az utcán is csak úgy tudsz győzni, hogy tudod te fogsz nyerni. mint a kutyáknál, ha megérzik a félelmet rajta kapnak. el kell hitetned magaddal, hogy nincs másik út, te fogsz nyerni. persze ettől még nem garantáltan így történik és minden küzdelemben kapsz majd pofonokat cserében, de ha nagyon sokat gyakorolsz és mellette más sportokat is űzöl akkor egy idő után fejben nagyon jó leszel és akkor már nem érdekel, ha kikapsz ,mert lesznek siker élményeid. de a sok gyakorlás nagyon fontos, lehetsz bármilyen jó technikás ,ha nem vagy erős.
2017. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!