Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Több éve gondolkozom azon,...

Több éve gondolkozom azon, hogy a vívás lenne a legmegfelelőbb sport számomra. Segítségre lenne szükségem. Van jövőm ebben a sportágban?

Figyelt kérdés
Sosem mertem megtenni felé az első lépést.15 éves vagyok, 12 éve balettozom,így nehéz döntés előtt állok.Az lenne a kérdésem,hogy Budapesten hol tudnék jó egyesületet találni?(Gondolkoztam a Vasas és az MTK között is)Ha jónak bizonyulok ebben az ágban ,akkor nem csak hpbbi szinten űzném ezt a sportot.Van-e erre esélyem,vagy már elkéstem vele?Illetve árban ez mennyire drága sport? Mármint konkrét árakra lennék kíváncsi,sokan mondták hogy nagyon drága,bele se kezdjek.Tapasztalt Vasas/MTK-s tanítványoktól szívesen várok válaszokat.Előre is nagyon köszönöm.

2015. júl. 22. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
jelentős lemaradásban vagy. a balettmúlt amúgy lehet előny, de ha tehetséges is vagy, a sportkarriered rövidebb lesz. Én inkább a balettot erőltetném, az megélhetést biztosíthat, a vívásból erre nem sok esélyed van.
2015. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dalta válasza:

Egy idős francia hölgy 110 évig élt és 70 évesen kezdett el vívni.

Én 46 évesen kezdtem újra a történelmi vívást, 25 év után. Bármikor elkezdheted. Egyébként a modern vívásban most szerzett egy 40 éves magyar vívó aranyérmet....

2015. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én 10 éves koromtól kezdve vívtam a Törekvés SE.-ben.

Mindig is féltem, hogy esetleg nem fog menni, mert alacsony voltam és duci, de hihetetlenül jó volt a kitartásom, 14 éves koromra már országos versenyeken voltam dobogós.

És jól mondták neked, költséges sport, hiszen kell mindenből pót + a versenyek nevezési díja az utiköltség és persze az egyesületi tagdíj.

De minden esetre kóstolj bele! Sok sikert kívánok! :)

2015. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hihetetlenül köszönöm, legfőképp kettes és hármas válaszadó! sokat segítettetek :) köszönöm a bátorítást is:)
2015. aug. 7. 15:13
 5/5 anonim válasza:
ha vívni akarsz akkor a Honvédba menj:)
2015. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!