Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Élsport dopping nélkül?...

Élsport dopping nélkül? Tisztességes versenyzés? Hová lett a valódi sport? És te magad mit választanál?

Figyelt kérdés

Mindent a pénz mozgat már a sportban is - na meg a doppingt.


Felmérések szerint 1. ha lenne lehetőséged egy ismeretlen doppingszer segítségével megnyerni egy olimpiát, belemennél? Majdnem 90% igent mondott egy egyetemen. Szintén ott: 2. akkor is élnél a lehetőséggel, ha belehalhatnál a doppingszer okozta mellékhatásokba? Az arány nem sokkal lett kevesebb...


Mit gondoltok erről? És ti mit válaszolnátok a kérdésekre?


2009. dec. 23. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
azt, hogy vagy kamu a felmérés, vagy meg van arról az egyetemről a véleményem. ha tisztességes versenyzést akarsz, nézz amatőr versenyeket, akár élőben is hatalmas versengéseket láthatsz. élsportot is csak a pénz mozgatja, ezért van a sok dopping, de ennek ellenére én tudom élvezni az olimpiát, vb-ket, tourt...
2009. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, Michael Phelps pl. mesélhetne nekünk ismeretlen doppingszerekről :D

De viccet félretéve, ez már lassan 50 éve elkezdődött, azóta doppingolnak a sportolók, csak most lett így felfújva. A jelenlegi technológia mellett (dizájner szteroidok) szerintem az egyetlen módszer a korrekt versenyre az lenne, hogy mindent engedélyezzenek, mindent lehessen szedni!

Jelenleg ugyanis az van, hogy komoly országok, mint pl. USA, Kína olyan egyedi szereket allítanak elő, amelyeket jelenleg lehetetlen kimutatni, közben meg kissebb országok sportolói, pl. magyarok tömegesen buknak meg a szűréseken, mivel nincs a hátunk mögött akkora orvosi és gyógyszerészi apparátus.

2009. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
csak a mindent legalizálni dolgot nem lehet meglépni. akkor a nézők nagyrésze elfordulna az élsporttól, és ezzel hatalmas veszteségek keletkeznének. érdekes például, ami a tour-ral történt. pár éve jöttek sorra a doppingügyek, népszerűség megcsappant. erre idén nem volt egy doppingügy sem felfújva.
2009. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés feltevője egy fogyatékos! Az ÉLSPORT az emberfeletti teljesítményről szól. Nincs időm, se energiám megmagyarázni főképp azért nem, mert úgysem tudná felfogni, hogy dopping kell.
2009. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A fogyatékos kérdező épp ifjúsági olimpiára készülő versenyző. De köszönöm a válaszod, utolsó pötyörészőm...
2009. dec. 23. 19:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[off]


18:19 attól hogy előadod a bodybuilder-en tanult demagógot a szokásos lekelező kontextusban, csak magadat minősíted. A kérdés a doppingról szól első körben, nem pedig a kérdezőről agy-tevékenységének meghatározásáról.



[/off]


vélemény:


Hiába hangoztatják a sportolók hogy "bele vagyunk kényszerítve, ha nem teljesítek nincs szponzor" stb...


Véleményem szerint "aki k*rva lett ne sírjon ha dugják".

Ezzel nem nézem le őket, mert sokat tesznek egy-egy verseny felkészülésre, emberfeletti módon edzenek és nem a doppingra alapozzák sport tevékenységüket.


Nem régiben láttam erről egy dokumentum filmet (Bigger, Stronger, Faster) és ott hangzott el az a vélemény hogy a fair play az lenne, ha engedélyeznék ezen szerek használatát. Az én véleményem is ezen megfontolás mellett áll.

2009. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz:

Igen.


Mindent a pénz mozgat világon....

Nem kötelező élsportolónak lenni, de aki ezt választja, annak el kell fogadnia, hogy ha ő "becsületesen" meg "sportszerűen" akar felkészülni, akkor azzal az ellenfeleit hozza előnyös helyzetbe.

De miért tenné ezt bárki is ?!


És senki ne higgye,hogy amatőr sportban nincs dopping !

Egyszerű teniszezők tolják magukba a cuccot, hogy egy amerikai ösztöndijjat elnyerjenek valami vidéki szaros főiskolára. Úszókról nem is beszélve....

2009. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
valaki füvezik,iszik,cigizik valaki dolgozik valaki kokszol(sportol)
2010. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki az egyszerű teniszező jelzőt írta, az ugye tudja, hogy a golf után a tenisben van a világon a második legtöbb pénz?
2010. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


ÉLSPORT = PÉNZ


kérdezőnek: amúgy mit sportolsz? én is részvevője vagyok az ifi olimpiának ;)

2010. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!