Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » TOP 10 F1-es pilóta 2000-től...

TOP 10 F1-es pilóta 2000-től a mai napig?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 18:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Összeszámoltam 88 vesenyző vett részt Formula 1-es versenyen 2000-től a mai napig.


Két top tízet is összeállítottam, legjobbakról és legrosszabbakról.


A legjobb Top 10:


1. Fernando Alonso

2. Michael Schumacher

3. Lewis Hamilton

4. Sebastian Vettel

5. Kimi Räikkönen

6. Nico Hülkenberg

7. Felipe Massa

8. Juan Pablo Montoya

9. Mika Häikkinen

10. Nico Rosberg


A legrosszabb Top 10


1. Yuji Ide

2. Luca Badoer

3. Baumgartner Zsolt

4. Alex Yoong

5. Sakon Yamamoto

6. Patrick Friesacher

7. Markus Winkelhock

8. Nicolas Kiesa

9. Narian Karthikeyan

10. Tarso Marques


Indoklások: Top 10-nél: Alonso azért került az első helyre mert véleményem szerint 2006-ban egy gyengébb autóval verte Schumit, és most legalább olyan szépen megy a Newey Red Bull ellen, mint annak idején Schumi a Newey Williams-ek és a '98-as Newey Mclaren ellen. Schumacher hozzá hasonló tehetség, belőlük csak nagyon kevés van, ők azok akik mellett úgy tűnik hogy béna az egész mezőny (Schumi mellet minden csapattársa bénának tűnt, Alonso is rendszeresen úgy veri a hasonló autókat mint az övé, hogy azt hisszük hogy egy Hamilton vagy egy Räikkönen már nem is tehetséges. Hamilton kívételes gyorsaságú pilóta, nagyon nagy tehetség, egy jobb pillanatában még Alonsoval is felveheti a versenyt, főleg ha Alonso abban az évben nincs igazán formában (lásd 2007). Vettel kb. Hamiltonnal van szerintem egy szinten, ez látszot pld. a 2012-es USA nagydíjból, a két kocsi hasonlóan jó volt, a mezőnyben a legjobbak, de Hamilton jobban ment a sajátjával. Továbbá Vettel kicsit többet kapott Alonsotól 2012 első felében (ha azt egész évre levetítenénk) mint Hamilton idén (megítélésem szerint ekkor hasonló autókkal mentek). Räikkönen szintén egy erős autóval Alonsot is legyőzheti (lásd 2005) de Hamiltonál rosszabb (2007, 2008 de ha jobban megnézzük idén is egy erőssebb Lotussal kb. ua. a szintet hozta, tavaly meg egyértelműen Hamilton volt a jobb), és annyival hogy még Vettel is megelőzi szerintem (mint említettem úgy gondolom ők hasonlóan jók, picivel jobb a brit). Hülkenberg egy óriási tehetség, igazából őt csak betippeltem, de az biztos hogy top 10-ben a helye. Massa rosszabb Raikkönennél (lásd 2007, a következő évet ne nézzük, Kimi szétesett, ahhoz képest még egész jól tartotta magát), de csak picivel, de nézhetjük úgy is hogy 2006-ba Massa a 2. félévbe kb. 10 pontot kapott Schumitól, Raikkönen szerintem közelebb lett volna hozzá, főleg 2003-ból kiindulva. Montoya-t azért raktam ide mert pld. 2003-ba is alig volt rosszabb Raikkönennél (vagy akár Schuminál) de eltudom képzelni hogy abban az évben a Williams volt a legjobb (Ralf is kívételesen jól ment). Amikor 2005-be, 2006-ba Kimihez került csapattársként úgy érzem most hogy csak kicsivel volt rosszabb összességében mint Massa, érezhető volt hogy Kimi a vezéregyéniség, de hozta mögötte a zászlót és néha még verte is. Häikkinen igazából nagy szerencsével nyert 2 vb-t ('98 Newey Mclaren, '99 Schumi lábtörése) de látszik '99 első feléből és 2000-ből is hogy nem sokkal rosszabb Schuminál, 16, 17 futam alatt kap kb. tőle 15-20 pontot (régi pontrendszerben), ebből látszik hogy csak egy picivel rosszabb mint Massa, igazából sokat gondolkoztam kit rakjak előrébb közülük (közéjük meg becsúszott Montoya, nagyon szoros a mezőny:)). A végén pedig Rosberg, idén is látszott hogy új pontrendszerbe alig kap 20 pontot egy évbe Hamiltontól ami nagyon kevés, de jövőre szerintem ez több lesz, mert Hamiltont az első félévbe hátráltatta az autó megszokása, nem sok pont, de egy kicsi így bennemaradhatott. Így azt mondom ha kicsit kevesebbel is rosszabb mint Schumachertől Massa, Rosberg Hamitlontól akkor is összességében Massa mögé csúszik a német.


A bottom tízről nem írnék sokat, próbáltam a legszánalmasabb, időmérőn legtöbbet kapott (ezek közül szinte mindenki másodperceket kapott még a csapattársaitól is) versenyzőket összeválogatni, lehet nem olyan jó mint a top, igazából erről nem tudok annyit megítélni, mert nem figyelem őket annyira, nem versenyeztetik őket annyira, ezt a listát inkább csak ilyen kis gyors poénként csináltam mert ha már csinálok egy pozitív top-ot akkor akartam egy negatívat is, úgyis annyi pocsék versenyző volt:).

2014. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
38%

Kedves előző, regényt író valaki!

Ezt te se gondolod komolyan ugye?

Hülkenberget, beraktad a top10-be, de pl a világbajnok Buttont, már nem.

Aláírom, Hülkenberg nagy tehetség, de egyenlőre még ne helyezzük már egy világbajnok elé.

A legrosszabb top 10-es listádban is van egy két érdekes dolog.

"Összeszámoltam 88 versenyző vett részt Formula 1-es versenyen 2000-től a mai napig."

Birom az ilyen okoskodó embereket. :D Gondolom mind a 88 versenyzőt végig analizáltad. Hagyjuk már.

Aki egy Nico Hülkenberget igen, de egy Jenson Buttont nem rak be a top10-be az egyszerűen nem ért a Forma1-hez, lehet itt okoskodni, ez az igazság. :)

2014. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De komolyan gondoltam, Button úgy lett világbajnok hogy az évad első felében a segge alá volt tolva magasan a legjobb autó a mezőnyben, Hülkenberg idén meg majdnem annyi pontot ért el mint Button egy jóval rosszabb autóval. Button a 20-ba talán beférne, de sosem értettem hogy azt a srácot mit sztárolják ennyire. 4 éve van a McLaren-nél, ebből a 4 évből 3x a legjobb autók egyike volt a Mclaren, ennek ellenére Button szinte képtelen volt nyerni normál körülmények közt, nyersen. Ebből látszik hogy nem túl tehetséges, a futamgyőzelmei (most nem számolom ki) szerintem több mint 90%-át esőben szerezte, és nem azért mert ő a legjbob esőmenő, hanem mert jól taktikázik általában a gumikkal. Nem egy nagy pilóta, Rosberg sokkal jobb csapattársa Hamiltonnak, mint ahogy Montoya is vagy Massa is volt Räikkönennek. Hülkenbergbe nagyon sok potenciált látok, véleményem szerint kb. két évente születik egy olyan pilóta aki egy ilyen top 10-be ott lehet. A legutolsó Vettel volt (1987) az-az előtti Hamilton (1985) az ő előtti Rosberg (1984) előtte meg Massa, Alonso (1981), Hülkenberg (egyébként ha nem tudnád 1989-es) úgy látom van annyira tehetséges hogy ide be lehessen illeszteni. 2012-be például újoncként érkezett a Force India-hoz és di Resta-t (aki szerintem alig rosszabb Buttonnél, szinte egy szintnek mondhatnám, idén egy gyengébb autóval alig kapott ki Button-től) főleg az év második felében nagyon elverte. És hogy ne tűnjön marhaságnak a di Resta-ról alkotott véleményem, ő régen verte Vettel-t más, kisebb formaautós kategóriákban, tehát nem kicsit tehetséges.


Szerintem meg az az igazság hogy egy ostoba sznob vagy aki összesen látott 20 forma1-es futamot és azt hiszi hogy mert valaki világbajnok rögtön élmezőnybe kell helyezni. Nem így van. A világbajnokságot nem tehetségre osszák. Ott össze kell állnia mindennek. Button egy nagyon kakukktojás világbajnok volt, a kora legnagyobb pilótái abban az évben nem kaptak megfelelő autót, ő megkapta a legjobbat és csapattársként meg egy amúgy sem klasszis 37 éves veteránt, ellenfelekként meg a veterán szintjén lévő, formában nem lévő, Webbert, és a tejfelesszájú Vettelt, aki még a következő évre sem ért meg a világbajnoki cím megszerzéséhez kapta. Kezdem azt hinni hogy te 2009-be nem is nézted a forma 1-et mert akkor ezt nem kéne magyaráznom, hanem tudnád hogy a 2009-es az egyik legfelfordultabb év volt az F1-ben. Button egyébként szánalmasan versenyzett abban az évben, pont nem azt hoznám fel a fényezésében, ha értenél az F1-hez ezt te is tudnád, és nem csak okoskodni járnál ide, mert az első 7 futamból 6-ot megnyert, de utána EGY futamot nem tudott egész évben nyerni, míg a veterán Barrichello KETTŐT is nyert, ő meg végigszenvedte az év hátralévő részét, veszekedett a riporterekkel anyázott mindenkit, mert már beszärt hogy nem lesz meg a rohadtul nem megérdemelt vb címe, mert már nem a legjobb autó van a segge alá tolva. Szánalmasan viselkedett, ha az első néhány futamon nem lett volna ekkora előnye őrült volna ha top 5-be beér.


Igen összeszámoltam hogy hány versenyző volt az F1-ben és szelektáltam belőlük, mert megtetszett a kérdés és szerettem volna egy átfogó és normális választ adni. Nem egy olyat ahol bek*úrom Buttont az első helyre egy ilyen szöveggel hogy "Ha jó alatta a technika, akkor legyőzhetetlen", és Vettelt meg a 7. (!!!) helyre rakom és ilyen fäszságot írok mellé "hiába 4-szeres bajnok, még nem igazán bizonyította mit is tud, ha nem a legjobb technika van a segge alatt". Nem mert Vettel nem legalább ugyanúgy mint Button(ke) megmutatta most 2. félévbe hogy egy jó kocsival 9-ből 9 futamot úgy végig tud nyerni hogy a többieknek még megközelíteni sincs esélyük (egy sokkal erősebb követőmezőnynek!!!!).


Maradjunk annyiban hogy én nem vitatkoznék valakivel azon hogy mennyire nem ért az F1-hez úgy hogy a saját listámban Michael Schumachert, egy fostos Button mögé rakom. Szerintem az ilyen ember életében nem gondolkozott és irigyli az olyanokat akiknek megvan ez a képességük és tudják használni. Jól alátámasztja ezt az állításomat a "bírom az ilyen okoskodó embereket" nevű igen intelligens beszólás.

2014. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocs de még eszembejutott vmi.


Most nem azért de azt mondod hogy Button egy jó technikával legyőzhetetlen :D:D:D?!?!? Komolyan?!?!:D:D


2010-ben a McLaren a 2. legjobb autó volt, Button 5. lett. Vagy ezt hogy gondolod, a 2. legjobb autó már nem jó technika??? 2011-ben a Mclaren szintén a 2. legjobb autó volt, Button szoros csatában 2. lett, de megjegyezném hogy abban az évben Hamilton sokkal jobban ment volna, csak kb. úgy szét volt esve, mint Kimi 2008-ba. 2012 nagyon szoros volt, de mivel Buttonek alig volt technikai problámája, így kimerem jelenteni hogy a legjobb autó volt a p#icsája alatt, ennek ellére 5. lett, Hamilton mögött aki csak 4x esett ki önhibáján kívül az első helyről, és még jó néhányszor elbukott jobb helyezésektől, ennek ellenére Button összesen esett ki 4x és kb. annyi pontot vesztett ezzel mint Hamilton azzal hogy egyszer esett ki az első helyről (hát csak ő még kiesett 3x az első helyről, plusz még vagy 3x különböző sok pontot érő helyekről.)


Mind1 gondold azt hogy Button csak "véletlen" nem lett világbajnok 3x úgy a Mekivel hogy az egyik legjobb kocsi volt, és csak véletlen kapott a 7. legjobb pilótától 50-150 pontokat évente.

2014. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!