Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan lehetek Forma1-es pilóta?

Hogyan lehetek Forma1-es pilóta?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Néhány évvel ezelőtt volt egy magyar fiatalember (Baumgartner Zsolt = keress rá a net-en) lehet, hogy rossznyelvek szerint, de állítólag úgy "futott" egy-két évet, hogy megvásárolt magának egy helyet egy olyan kisebb istállónál, ahol éppen tőke-hiányban szenvedtek, kellett a pénz a következő évek fejlesztéseire.

Akkoriban arról szóltak a hírek, hogy ehhez még a magyar állam is beszállt kb. 50 millióval. Hogy a fiatalember ehhez még mennyit rakott, arról nem hallottam.


Mert egyébként mivel magyar istálló nincs, a másik út, hogy valamelyik nyugatinál elkezdel autózni. De úgy tudom, hogy először az F3-ban, stb. stb. kategóriákban kell kimagasló eredményeket elérned ahhoz, hogy az F1-ben először teszt-pilótának bevegyenek, és majd talán egyszer az eredményeid alapján "élesben" is indulhatsz a színeikben.

2013. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz óriási tehetségnek kell születni! Utána, 7-8 éves korodtól intenzíven gokartozni, és aztán végig lépkedni a szamárlétrát forma autókkal GP2 pl és ott kimagaslót teljesíteni, és még ezután sem biztos, hogy felfigyelnek rád! Tehát szinte lehetetlen!
2013. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Esélytelen.
2013. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha van anyudéknak fölösleges 15 milliárd forintjuk akkor még akármi is lehet.

Amúgy kb ezt a ranglétrát kell bejárni:

gokart -> F4/F2.0 -> GP3/F3 -> GP2/WSR -> F1

2013. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég sok esetben még az sem, ha milliárdos vagy. Arról nem beszélve, hogy már teljesen kiskorodtól gokartozni kellene, és ahogy előttem is írták folyamatosan versenyezni, egyre nagyobb kategóriákban helyt állni. Aztán szponzorokat is szerezni kell, lehetőleg olyat, aki rekord összegeket fizet. Az sem árt, ha tehetséges vagy, mert anélkül esélytelen. Ott van pl. Bruno Senna. Hiába a sok pénz, az idei szezonra már nem kapott ülést, holott szerintem ő sem teljesen tehetségtelen.
2013. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
lekell feküdnöd aludni, és álmodni kell.
2013. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Előbb leszel Forma-LDEHIDBEN, mint a Forma 1-ben.
2013. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Üdv. Na előszőr is hagyjad ezeket a G.eci nyomorékokat akik azt írták, hogy "8 éves korod óta kéne gokartoznod, meg hogy le kell feküdni álmodni"

Kis csicskák akik csak okoskodni akarnak.

Timo Gock is 15 évesen kezdte szóval ne félj. Menj el Bérgokartozni, hogy megérezd a járművet (Ha nagyon tehetséges vagy egy szempillantás alatt megszokod). Ezek után menj el a Pl. A CRG-hez. Ha ott jól teljesítesz felfgyel rád egy magasabb szintű versenyliga, és onnan kell minél feljebb jutnod.


Szurkolok. Amúgy énis versenyeztem, majdnem bekerültem a Forma3-ba csak megsebesültem egy versenyen, de annyira, hogy többet nem versenyezhetek.

2013. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha tehetséges vagy gokartban kifog derülni és próbálj szponzort keresni mert FONTOS.Nyerj versenyeket és majd külföldön is versenyezz.Ez idő alatt megszerzed a tapasztalatot. Formula Bmw ajánlott mert ott már hasonló tudású gépekkel versenyzel. Ha megnyered a szériát feljebb kerülhetsz GP2-be. Itt profi gépekkel koptathatod majd az aszfaltot.Ha bajnok leszel akkor fel fog karolni egy STR ferrarihoz hasonló csapat. Itt már a tehetség a lényeg és a pénz! Sok szerencsét!
2013. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

Miért kéne 7-8 évesen intenzíven versenyezni?!?!?!?!

Akkora idióta vagy Bmeg, hogy a fejemet verem a falba.

Ha semmi tehetsége sincs, de ""2"" éves kora óta gokartozik, egy 14 évesn ellen aki baromi nagy tehetség, akkor melyik nyerne???!!

Idióta!

Okoskodni ne a gyakorikérdésekre járják!

2014. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!