Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az F1-ben a lekörözöttek...

Az F1-ben a lekörözöttek "ellen" is használható a DRS vagy csak pozícióharc-szituációban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
nem mivel az előtted járóhoz nézik, és ha 4.ként egy 18.at előzöl, az nem előtted van, hanem mögötted.
2011. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nincs értelme használni ellenük, mert el kell engedniük a gyorsabbakat.
2011. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a szabály úgy szól, hogy ha elötted van valaki 1 másodpercen belül a mérési ponton, akkor nyithatod a szárnyat! Tehát, ha egy lekörözött van elötted 1 másodpercen belül a mérési ponton, akkor nyithatod a szárnyat!!! Többször lehet látni a tévében, hogy Vettel Alonso, Hamilton stb. nyitja a szárnyat.
2011. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam én is - mármint, hogy mindent szépen leír a szabályzat arról, hogy az előtted haladót követve használható a DRS, de arra egy szóval sem tér ki, hogy ez a lekörözéseknél is legális-e. A logika ezt is,azt is igazolhatná, hiszen egyrészt, fizikailag valóban "B" versenyző előtt van "A" versenyző, de ha a versenyt nézzük, akkor "A" versenyző már nincs versenyben "B"-vel (ezért is kell elengednie, kvázi úgy intézni, mintha ott se lenne előtte) vagyis már mögötte van.

Mindegy, még új szabály, majd biztos pontosítanak, ha szükséges.

Azért kérdeztem, mert a japán futamon (a 40.kör környékén) Vettel és az előle "menekülő" Alonso jól láthatóan, egy időben használták a DRS-t, pedig Alonso előtt nem volt senki - viszont még éppen a mérési ponton körözte le az egyik HRT-t. Tekintve, hogy nem kapott büntetést, valószínű, hogy a lekörözöttek is beszámítanak a DRS aktiválási szabályba.

2011. okt. 10. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!